Bakterie E. coli v 39. týdnu těhotenství. Řeší se to ihned nebo až po porodu?

Zodpovězené
29. srp 2019

Dobrý den,

jsem ve 39.tt a lékař mi při stěru na strepkokoka zjistil E. coli bakterii. Říkal mi, že to řešit nebude, že když tak po porodu.

Je to tak v pořádku? Nemůže se bakterie při porodu přenést na dítě?

Mám zelený táhlý výtok, který lehce zapáchá, tak si říkám, že je to asi k tomu. Trápí mě, že mě odbyl.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

E. coli v pochvě v pořádku není (obecně vzato), ale Váš pan doktor má pravdu v tom, že je potřeba počkat po porodu.

Pro Vaše miminko to není problém (ono se ve vlastním zájmu potřebuje infikovat Vašimi bakteriemi - proto jsou vaginální porody lepší než sekce), naopak by se mu "nelíbila" ta řešení. A E. coli je bakterie, kterou všichni potřebujeme mít ve svých střevech (ale ne ve vagině)...

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň