Bakteriální vaginóza v těhotenství

jitkav1984
7. únor 2018

Zdravím maminky,jsem v 22tt a asi pred mesicem me zjistili bakteriální vaginozu Gandrella vaginalis.Dostala jsem Naxyl,pritel Entizol.Druhy den po preleceni opet vytok.Na radu lékaře jsem si koupila zaváděcí tablety na obnovu posevniho prostredi po lecbe.Asi 3 dny dobry a vytok je zpet.Tak nevim jestli je to opet ta bakterie nebo klasický tehotensky vytok..Hlavne mě bylo řečeno,ze tato bakterie může vést k potratu nebo predcasnemu porodu..Jak velke je riziko,ma s tím někdo zkušenosti?Uz mam celkem strach.

priefi
7. únor 2018

@jitkav1984 Me.dr.strasil, ze mam kvasinky, protoze jsem mela silny vytok a nakonec to byl jen silnejsi tehotensky. Pokud Te nic nesvedi,.neboli, muze opravdu jit jen o ten tehotensky. Nic nezkazis, kdyz zajdes k dr.na kontrolu a on Ti udela ster. Pokud mivas problemy s kvasinkami a infekcemi doporucuji si koupit klasicke probiotika, pomuzou. Ja treba beru od cemia, kdyz citim,.ze neco neni ok, preventivne si beru rano a vecer a pak jen rano. Jinak si obcas zobnu jogurt.

jitkav1984
autor
7. únor 2018

@priefi V pátek jdu na kontrolu,tak jsem zvědavá na výsledky.Už,aby byl malý na světe.To,aby se člověk pořád stresoval jestli je vše ok.Zvlášť,co se týče těch bakterií.Děkuji za názor😊😊

rudolflenka
7. únor 2018

Zdravím, na kvasinky i bakteriální infekce bohužel v těhotenství trpím více než obvykle - díky hormonům atd...takže pokud mohu za sebe i spoustu jiných žen něco doporučit, tak toto - při kvasinkách výborně zabírají tetraboritanové globule (Cum natrio tetraboritanum). Jsou volně na prodej, neobsahují nic nebezpečného a čas od času je fajn je dát jako prevenci. A pak zaváděcí probiotika. Jinak po přeléčení konkrétně bakteriální infekce (ale i mykózy) je fajn nasadit bylinné tělísko NaturGynn Scarlett. Je to sice pálka, já se tomu roky bránila, protože cena se mi zdála vysoká (2 tělíska za 400,-). Jenže, má vynikající recenze, je 100% přírodní a může se i v těhotenství. Dokonale vyčistí tělo a určitě se vyplatí alespoň v těhu do toho zainvestovat 🙂 Přeji hodně štěstí, ať už se problémy nevrací...

jitkav1984
autor
7. únor 2018

@rudolflenka Děkuji moc za radu😊.Snad to nebude nic hrozného.Dnes me pro změnu od rána bolela pravá ledvina.Bolest vystrelovala pres bok do břicha.Nemohla jsem skoro chodit.Musela jsem si vzit prášek od bolesti,uz se to nedalo vydržet.To musim s mudr taky probrat.Jak říkám,pořád něco😁😁

priefi
7. únor 2018

@jitkav1984 budu drzet pesti, aby to bylo ok a mela jsi uz pohodovy prubeh tehu i porod a narodilo se krasne a zdrave mimi a Ty abys samozrejme taky byla v pohode. Hodne stesti 😊

juliavolna
5. čer 2023

@jitkav1984 ahoj ako to dopadlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru