Kondylomata v těhotenství. Může to ohrozit plod?

Zodpovězené
14. srp 2019

Dobrý den,

zhruba před 14ti dny jsem si kousek nad konečníkem nahmatala při mytí jakýsi vyrůstek. Pátrala jsem na internetu, kde jsem našla kondylomata-genitální bradavice, což mě dost vyděsilo, protože jsem nikdy nic takového neměla. Bradavici jsem měla maximálně na noze jako malá. K tomu všemu jsem v týdnu těhotenství a můj největší strach je o nenarozené miminko, aby ho to neohrozilo.

Předem děkuji za odpověď!

Dobrý den,

o Vaše miminko se nemusíte bát. Kondylomata byste si měla ještě před porodem nechat odstranit.

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň