Kondylomata. Máte s tím zkušenost?

sweettyy
17. kvě 2020

Hezký den maminky, jsem ve 25tt těhotenství a objevili se mi kondylomata jak zvenku tak v pochvě, pan doktor mě odeslal na odstranění laserem v lokální anestezii a bude se to dělat na 3x ( jeden týden trochu, druhý týden zase trochu a třetí týden zbytek) léčí se to jako popalenina a nedovedu si představit že takhle mám trpět 3 týdny místo abych si užívala těhotenství... Chci se zeptat máte stim skusenosti? Dost silně uvažuji že zákrok zruším a radši si vytrpim porod císařem a kondylomata vyřeším v celkové anestezie najednou až po porodu... Už mám dvojčata a porod císařem takže pro mě císařský řez nebude žádná novinka, moc děkuji za odpovědi...

mimiamimia
17. kvě 2020

Prej vytrpim porod cisarem...😀 spis budte rada, ze nebudete muset trpet porod normalni. Zkusenost mam. Mela jsem uvnitr. Pred porodem me odmitali uz poslat na kolposkopii, kam jsem mela nakazano pred porodem jit. A chteli me nechat normalne. Vysetreni jsem si vydupala a lekar ss zdesil, ze absolutne nemohu rodit prirozene a hned me objednavali na cisar. Ze za tyden cisar a ze musime doufat, ze to vydrzim, nebot uz jsem dost otevrena. Tyden hruzy. Rodila jsem cisarem a jsem rada, ze jsem nemusela vytrpet prirozeny porod.

miba10
17. kvě 2020

@sweettyy ahoj, já sice neměla v tehu ale před, ale měla jsem jeden větší. Dělali v lokalce. Umrtveni hodně nepříjemné, ale to bylo jediné. Jinak mě to brali skalpelem. Krvacelo to jen chvilku než jsem dojela domu. Pak už nic. Není se čeho bát,ale chápu tvé obavy v tehu. Ten výkon je bezpečný, není to žádný velký zásah.

krupka3
18. kvě 2020

@mimiamimia Diky zenam jako jsi ty trva tak dlouho zmenit mentalitu okolo porodu. Vaginalni porod muze byt horor, ale stejne tak muzes rodit prirozene, v klidu a pohode a zazit uzasny zazitek. Nemluve o tom, jake jsou v tom rozdily pro dite. Zalezi jen na tom, s cim do toho jdes a jak si to zaridis. Rozhodne pokud do toho pujdes s tim, ze je to tvoje nocni mura, prirozene a v klidu neporodis. Neber tuhle moznost jinym zenam uz tim, ze budes kolem sebe rozsevat strach.

klarapis062
19. lis 2022

Ráda bych nasdílela svou zkušenost, pro všechny kteří, tak jako já marně hledají info o kondylomatech v těhotenství 🙂 udělali se mi po 20tt, dvakrát jsem byla na odstranění (Markin Praha - mudr.Filová, moc doporučuju!, cena 2022 3500,-/zákrok) ve 34 a 37tt, jediná klinika kde mě vzali v těhotenství, doktorka absolutně perfektní, odstraňovala velmi šetrně, důsledně! Jako nic příjemného, zákrok se jakž takž dá, protože se to obstříká, ale pak, peklo! záchod, pohyb,.. au au.. za pár dní v pohodě.. bohužel mi kondylomy rostly hrozně moc a rychle, při druhém odstranění mi paní doktorka nasadila Isoprinosin.. do toho já od začátku kdy mi začly růst brala vitamíny, hlívu ústřičnou, myla se teatree gelem apod, prostě jsem dělala vše co jsem kde našla.. no bohužel nic nepomohlo.. v poradně v porodnici mi tvrdili že mě nechají rodit přirozeně, když nejsou uvnitř, pouze vně.. no bohužel já cítila, že jich je hodně a velké i u vstupu, takže jsem vnitřně byla připravená i na císaře, ačkoliv jsem se snažila dělat vše pro přirozený porod.. porod se mi spontánně rozjel 40+5, při příjmu ale čočka od jiných lékařů, že je to moc a že v žádném případě nelze přirozeně.. takže císař.. kondylomata sama vymizela během šestinedělí, všechny.. takže zpětně to beru tak, že to bylo všecho jen těhotenstvím a já si měla dřív spíše připavit na císaře, najít si respektující porodnici, kde by mohl být partner a já s miminkem bez separace, ušetřit tisíce za laser, který pomohl vždy jen na pár dní.. nelituji, v tu chvíli jsem dělala co jsem mohla a snažila se bojovat, zpětně vím, že trochu zbytečně a že se tělo dalo dokupy samo.. držím všem palce v boji s kondylomaty.. já se chci nechat naočkovat, dle lékařů by to mělo pomoci proti kondylomatům v případném dalším těhotenství

alpakovo
20. lis 2022

@sweettyy ahoj, já byla na odstranění ve druhém těhu. Celková anestezie, odstranění tuším dusíkem nebo laisrem, to už si nejsem jistá. A můžu říct že v pohodě, jednodenní hospitalizace,ale já je měla pouze venku, takže netuším,jak se řeší vnitřní. A je pravda, že i mimo těhu se mi 2x vrátili 😔 ale prý můžu poděkovat veřejnému bazénu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru