Může barvení vlasů ohrozit plod?

anicka1211
16. led 2016

Ahoj holky, chtela jsem se poradit,jestli s tim mate zkusenossti,zda rict kadernici,ze jsem tehotna,aby pouzila setrnejsi barvu? Barvi me vzdy na blond,barva me vzdy trochu stipe a vzdy se chvili drbu,nez to ustane.
Cetla jsem nekde pred casem,ze je dobre kadernici tehotenstvi oznamit,prave kvuli tomu,aby pouzila pak setrnejsi barvu.
Moc se mi ji to nechce oznamovat,aby to nevykecala,protoze k ni chodi plno znamych. Na druhou stranu bych ji to radsi rekla,ac jsem tehotna teprve chvili,jsem v 5. tydnu,protoze jsem ji to minule nerekla a me tehotenstvi skoncilo zamlklym potratem v 10. tydnu. Vim,ze barvenim to nebylo,ale jestli barveni jakkoli ohrozuje miminko,tak je ohrozovat nechci, hrozne si preju,aby bylo v poradku. Uz tak jsem mu dala zabrat mou nespavosti,nez jsem se dozvedela,ze jsem znovu tehotna. A ke vsemu beru leky na spani a na stres od psychiatra,kam me obvodacka s mou nespavosti poslala. Pry se ty leky muzou brat v tehu,ze je tam velmi male riziko a nebylo prokazano,ze by tehotnym a miminku ublizily.

lv
16. led 2016

barva opravdu neublíží, to je hloupost.

uzsezasenudim
16. led 2016

Tyjo takovejch pilulí O_o myslim, že mímu udělá největší službu, když se dáš do klidu 🙂 Ale k tématu: Barva by ho dle mě neměla ohrozit, pokud neohrozí Tebe. Že svědí hlava, no nedivim se, dochází k slušnýmu podráždění pokožky na hlavě dost často děsnou chemií. A hlavně, udělej to tak, abys měla na duši klid. Chceš-li jí to pro sichr říct, ven s tím. Lepší, než když Ti pak bude v hlavě ležet, žes jí to měla říct, né? 🙂 Peace

leniczka23
16. led 2016

Jsem kadeřnice.. Barva na vlasy nemůže poškodit plod, je to naprostá blbost. jediné co se může stát je to, že ti to nechytne tak jak si zvyklá a z tohodle to i ta kadeřnice může poznat.. Mmchdm bych si spíš dělal starost s těma lékama co bereš než s barvou na vlasy. Ať si brzy v cajku přeju..

luciebx
16. led 2016

ja by tebou tak prestanu resit kraviny.... proboha.. tehu neni nemoc 🙄 takze pro ujasneni abys naahodou pristi tyden nezakladala dalsi otazku zda si muzes nalakovat nehty nebo pouzivat parfem.. Delej vse jako driv... tohle miminku opravdu ublizit nemuze

mischamish
16. led 2016

Nemyslim si, ze resis blbosti. Chapu tvoje obavy. Pokud z toho vseho mas obavy, tak to prestan brat a nebarv vlasy. Hlavni je, at jses v klidu.

cilkat
16. led 2016

Myslím, že šetrnější barva by se měla použít kvůli vlasům - mě třeba začaly v těhotenství výrazně padat. Ale dítě neohrozí.

tverunkat
16. led 2016

@leniczka23 a je pravda ze v tehu ty barvy nemusi chytnout tak jak by mely?

leniczka23
16. led 2016

@tverunkat Jo to je pravda, dokonce se mi už dvakrát stalo, že jsem sama řekla zákaznici že je těhotná, ona že né a za týden mi volala že jsem měla pravdu.. Většinou to ale platí u žen, které se odbarvují a to tak, že odbarvovač odbarví mnohem méně a musela jsem pak ještě tónovat.. u barev a přelivů to většinou chytne normálně..

leniczka23
16. led 2016

@cilkat Padání a barvení nemá vůbec nic společného, když k tomu má žena sklon, jako že to má hodně těhu žen, padaly by jí i kdyby se nebarvila..

ppejskova
16. led 2016

@anicka1211 neboj se...mě všichni nakukali že se hlavně nesmím barvit...a teď 4 týdny do konce už se stydím někam vylézt... Navíc jsem mezitim tak týden zpět našla článek,že to ničemu nevadí ale spíš jít ke kadeřnici než samo-domo...no takže asi tak...hned jak porodim k ní naběhnu teď už se mi tam ani nechce protože kdyby to chudák viděla tak jí raní mrtvice...jediné co se nedoporučuje jsou akrylové nehty...ale to spíš ta aplikace (smrad,a uvolnění chem.latek) ale gelovky si příští týden i po poradě s dr. Nechám klidně udělat... A tu barvu,opravdu neřeš... Budeš akorát celé těhotenství smutná jako já že vypadáš příšerně... A přitom to nemuselo být... Já teda chodím ze světlé na tmavou...takže teď ty odrosty vypadaj fakt děsivě...

sarivojvodova
16. led 2016

@anicka1211 Ahojky, jsem v 5. Měsíci a chodím pravidelně každý měsíc ke kadeřnici, protože mi dělá melír a barvu. Barva chytla vždy a děťátko je v pořádku i můj gynekolog mi řekl, že nemáme poslouchat kecy a normálně dal chodit se skrasllovat. Hlavně klid. 😊

andrejka3741
16. led 2016

Já znám kadeřnice které v těhu zásadně nebarví,znám kadeřnice,které v těhu dělají zásadně jen melír dál od hlavy a znám kadeřnice,které barví i tak. Těhotenství není nemoc,ale obavy jsou na místě. Raději se zeptat, než pak nějaké problémy ( všeobecně myšleno). 🙂

sarivojvodova
16. led 2016

@anicka1211 Akorát... Jsem zdravotní sestra a já Teda vím, že léky na spaní a stres se v těhu prostě vysazuji. Ví to gynekokog tvuj? Ono to pak k může ovlivnit geneticky plod víš, spíš to Res s ním a ne s obvodackou. :-* v těhu můžeš jen Paralen. 😀😀

janagm
16. led 2016

@anicka1211 dítěti barva určitě neublíží,ale mě v těhotenství blond nechytala a byla jsem žlutá jak kuře.

tverunkat
16. led 2016

Mě se teda zase pro změnu začaly vlasy v těhu šíleně mastit☹

aqeris
16. led 2016

Barva na vlasy miminku zásadně neublíží, ale ani neprospěje. Jak říkal můj gynekolog, aby to mělo následky, to by jste musela dělat v lakovně. Hlavně jde o to, že se ti chemikálie vstřebávají vlasovou pokožkou. Ale to se ti vstřebávají i z šampónu, kondicionéru, sprchového gelu, deodorantu, pracího prášku, chemicky barveného oblečení a myslím, že o jídle o ovzduší už pokračovat nemusím. Prostě a jednoduše, ano, je to fuj a ano, není to vážné. Klidně se barvi. Jen bych šla radši na dražší barvu ke kadeřnici, než si koupit třeba nějakou kejdu u vietnamců. Ale hlavně, aby ses cítila co nejlépe to půjde. Ať jste zdraví 😀

aaa
16. led 2016

Chodila jsem na barvu pravidelně celé těhotenství, ničemu to neškodí. To bys nemohla dělat vůbec nic 🙂 Naposledy jsem byla pár dní před porodem. Já měla v těhotenství naopak nejlepší vlasy, co pamatuju, zlepšila se mi kvalita a krásně držely 😉

lajla
16. led 2016

Spíš než to barvení bych řešila ty léky... Všechny léky jsou špatné ale některé se musí a pak není zbyti, není to jen o tom že by se mimi narodilo s velkou vadou ...ale léky působí na játra, tvoje i miminka,...poškozují je...s játry zase souvisí oči, atd....
Jinak pokud mas s barvy velký strach zkusila bych přeliv či melir

ivanyg
6. únor 2016

ahoj určitě to řekni protože se může stát že barva blbě chytne kvůli těhotenství 🙂 tak ať jste připravené. Určitě je lepší použití šetrné barvy. Já mám blond ale volím teď jen melír a ne úplně k hlavě a co nejmíň hlavně pěšinka a kontury to je nejdůležitější 🙂 (jsem kadeřnice ale neživím se tím) 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru