Kouření při nemoci. Mohou antibiotika snížit chuť na cigarety?

Zodpovězené
31. srp 2019

Dobrý den,

vím, že pochválená za to být nemůžu, ale jsem kuřák. Už dlouho. I u dcery jsem v těhotenství kouřila.

Můj dotaz zní: může se stát, že bych přestala kouřit kvůli nemoci? Beru antb. Nikdy jsem nepřestala, teď mi to nechybí, ani káva. Vím, že nejste věštec, ale přijde mi to divné...

Děkuji!

Dobrý den,

myslím, že to není antibiotiky, ale při nemoci se to někdy stává. Pokud byste nevydržela a začala zase (jsem taky letitý, teď už odnaučený kuřák), lze se pokusit přestat se speciálním lékem (Champix) - zeptejte se kdyžtak svého praktického lékaře.

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň