Létání na dlouhé vzdálenosti v 1.trimestu těhotenství. Mohu to riskovat?

Zodpovězené
24. srp 2019

Hezký dobrý den, pane doktore,

zřejmě jsem otěhotněla v zahraničí, ale ať se snažím, jak chci, let domů mi zabere cca kolem 20 hodin. Mám tak dlouhou cestu riskovat v 1. trimestru, nebo mám počkat až na druhý?

Děkuji a přeji hezký den!

Veverka

Dobrý den,

to víte, lepší je nelétat, ale největší průšvih je to ke konci těhotenství. Své dceři bych řekl, aby letěla - ale nikdo na světě nezaručí, že se něco (málo pravděpodobného a třeba i nesouvisejícího s Vaším letem) nevyskytne.

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň