Mohou to být nežádoucí účinky antikoncepce?

Zodpovězené
21. črc 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda příčina mých problémů může být ve špatně zvolené antikoncepci.

Takřka před každou menstruací trpím nesnesitelným svěděním, které pokračuje i během ní, dále je to bolest hlavy, suchá sliznice pochvy a takřka žádná chuť na sex. Užívám Eloine. Mohou to být nežádoucí účinky těchto pilulek?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den,

něco z toho klidně po antikoncepci může být (nastoupily tyto potíže v časové souvislosti s nasazení tohoto léku?), ale nevěřím, že by to byla hlavní příčina.

Určitě zkonzultujte s Vaším gynekologem.

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň