Pozitivní protilátky v krvi v těhotenství. Co to znamená?

Zodpovězené
24. únor 2019

Dobrý den, jsem ve 38. týdnu těhotenství.
Od prvních odběrů mám pozitivní protilátky v krvi. Můžete mi prosím vysvětlit, co to znamená? Můj doktor se tím moc nezabýval a řekl jen, že to nic není.
Ale já bych chtěla vědět jaká jsou rizika atd.
Jinak mám krevní skupinu A pozitivní a manžel 0 pozitivní. Zasílám i foto s výsledky.

Děkuji

Dobrý den,

jedná se o senzibilizaci v podskupině mimo hlavní krevní skupiny. Je možné, že po porodu bude mít novorozenec mírnou žloutenku. Nic víc z toho pro Vás neplyne a nemusíte se tím zabývat. Detaily si můžete pročíst např. zde: https://www.wikiskripta.eu/w/Krevní_skupiny

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň