Placenta na přední stěně ve 22tt, co to znamená?

sabule13
9. říj 2015

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit ..pokud tomu někdo rozumí,jestli by mi to mohl vysvětlit. Co to znamená a jaká jsou rizika. 😔
"placenta na přední stěně jako vcestná se nejeví,v distální části drobné hypodenzní změny"
Jsem ve 22tt a je to první těhotenství.
Moc děkuji!

betelgeuzz
9. říj 2015

Je to jenom označení, že je placenta vepředu. Riziko není žádné, možná můžeš míň cítit pohyby. Důležité je, že není vcestná.

rezza
9. říj 2015

Rizika nejsou žádná🙂 Já mám placentu na zadní stěně 😃 Je to jen označení, kde máš placentu... Důležité je že není vcestná🙂

zuzapra
9. říj 2015

Taky jsem to měla v těhotenstvi s prvním mimi, neboj to se může upravit, vše dopadlo ok, bez problémů. Když to bude i ve 3.trim. bude tě lékař jen víc kontrolovat. Nestresuj. Bude to v pořádku. Měla jsem ji i lehce "přirostlou".

misule1
9. říj 2015

Taky jsem měla placentu na přední stěně a v pořádku, doktor ani neříkal že by na tom bylo něco špatně..rodila jsem v srpnu

sendano
9. říj 2015

Já měla v prvním těhotenství placentu na zadní stěně, teď ve druhém zase na přední stěně. Rizika nejsou žádná ☺

medakote
9. říj 2015

@sabule13 Placenta na přední stěně - jen označení na které stěně dělohy je,
vcestná- vcestná placenta je uložená nízku u děložního hrdla a může zasahovat do děložních cest, což může znamenat komplikace- tudíž to, že se taková nejeví je kladné znamení.
hypodenzní změny- hypodenzní tj nižší hustoty, na utz se takové oblasti ukazují tmavší. Tj. viděli na placentě drobné tmavší skvrnky. Někdy jsou hypodenzní skvrny oblasti s nižší saturací kyslíku, ischemické, v těch místech může být placenta méně zásobená krví. Nemusí to nic znamenat, prostě tak placenta narostla, nebo jsou to ložiska, kde hůře pracuje. Důležité je, že jsou to pouze drobná ložiska, takže se pravděpodobně nic neděje, málokterá placenta je úplně ideální a pro tebe to nic neznamená. Možná tě bude gynekolog víc sledovat, jestli placenta funguje správně. Tak klid a těš se na miminko 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru