Děloha a menstruace. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
30. bře 2023

Dobrý den,

mám problém poslední půl rok s menstruací po porodu. Už 4x mi úplně vynechala. Myslela jsem si, že je to běžné takhle po porodu. Byla jsem teď párkrát na gynekologii, kde mi doktorka oznámila, že mám nízkou děložní sliznici a že se ani po měsíci nehla. Teď mi ale vrtá hlavou, jestli se mi podaří otěhotnět - chtěli bychom se teď snažit o druhé dítě. Při antikoncepci jsem menstruaci normálně měla a po vyvolávací injekci se mi taky vždycky dostaví.Teď mi brali krev a příští týden si mám zavolat na výsledky, dělali mi hormonální profil.

Jinak mám za sebou jednu revizi v 7. týdnu těhotenství před 5 lety a druhé těhotenství, které se nám podařilo hned na poprvé bez problémů.

Děkuji

Dobrý den,

postup Vaší paní doktorky při vyšetřování nepravidelného menstruačního cyklu, tak jak ho popisujete, je správný. Doporučuji vyčkat výsledkům hormonálního vyšetření.

Teprve poté Vám paní doktorka může říci, jak je možné situaci řešit. V případě, že se nebude dařit otěhotnět, tak je ke zvážení návštěva specializovaného centra asistované reprodukce.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz