IUI a Utrogestan. Můžu ho vysadit, když MS nepřišla a test je negativní?

Zodpovězené
19. lis 2019

Dobrý den pane doktore,

dnes jsem 15dní po IUI a zkoušela jsem těhotenský test a vyšel mi negativni. Zároveň mám dnes termín MS, ale ta zatím nepřišla.

Moje otázka zní, když mi vyšel těhotenský test negativni, můžu vysadit Utrogestan?
Mohlo by to být Utrogestanem, že mi MS nepřišla?

Děkuji.

Dobrý den,

opoždění menstruace může být způsobeno Utrogestanem.
Doporučuji od termínu menses ještě několik dní vyčkat a poté znovu zopakovat těhotenstký test (v den termínu menses nemusí některé testy ještě zareagovat) a bude-li negativní tak Utrogestan můžete vysadit.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz