Pohlavní styk během menstruace. Jaký je předpoklad, že mohu být těhotná?

Zodpovězené
25. lis 2019

Dobrý den,

mám dotaz. Měla jsem pohlavní styk bez ochrany. Během menstruace, kterou jsem dostala 15.11. a ke styku došlo 16.11. Bohužel jsem si nějak nehlídala ovulaci a plodné dny. Vím, že můj cyklus není přesný, vždy o den možná dva nesedí. Tudíž počítat ovulaci na internetu je asi blbost. Menstruace trvala do 19.11., ale tento den už jsem jen špinila.

Jaký je předpoklad, že budu těhotná pokud budeme brát v potaz, že jsem měla ovulaci a jaká je šance, pokud k ovulaci a plodným dnům nedošlo?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pravděpodobnost otěhotnění během menstruace, jedná-li se opravdu o menstruaci.
Neplánujete-li graviditu, doporučuji v lékárně zakoupit antikoncepci, kterou lze užít po pohlavním styku.

S pozdravem

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz