Poslíčci ve 25. týdnu. Je to normální, že takto brzy?

Zodpovězené
8. led 2020

Dobrý den,

právě jsem ve 25. týdnu, třetí těhotenství. Až na občasné tvrdnutí břicha probíhá vše v pořádku. Čípek mám po konizaci, ale drží od začátku těhotenství stejně (3 cm).
Ale včera jsem měla večer poprvé poslíčky, trvali 40 minut, nepravidelné.

Je to normální, že se objevují takto dříve?

Ve druhém těhotenství mi začaly kolem 33. - 35. týdne, ale na internetu jsem našla, že vícerodičky mohou mít už od 2. trimestru.

Nebo se mám znepokojovat? Jak často mohou být?
Každý den, během par dnů jednou? Kdy je lepší vyrazit na pohotovost nebo k lékaři?

Poradnu mám za 10 dní, ale na poslední bylo vše v pořádku tak, jak má.

Děkuji za odpověď a krásný den.

Dobrý den,

jediná možnost, jak vyloučit riziko předčasného porodu, je návštěva gynekologa s vyšetřením a aktuálním změřením děložního čípku.
Nepravidelné stahy děložní mohou být kdykoliv v těhotenství, ale jen vyšetření odhalí, zda hrozí předčasný porod.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz