Dotaz-poslíčci, bolest břicha. Máte názor?

jess1987
14. led 2020

Ahoj holky, mam takovy dotaz, spis jsi jdu pro radu nebo nazor. Dnes kontrola u doktora, jsem 34+0 treti těhotenství . Ze muj gynekolog neni zrovna sympatak nejak prezivam. Kontrola typu jak je , rikam nic moc mam docela silne poslicky posledni dobou , celkove me brisko poboliva. Zkontroloval me tedy zespod a řekl ze je to oka . Neresila sem no.. doma jsem si vsimla ze mam od posledne zkraceny cipek o cm tudíž uz ne 3/Y ale 2/Y , to mi ani nerekl, na ty poslicky taky ne, navíc me objednal az za 4 tydny...nema se chodit na ozvy s ditetem kolem 36 tt? A pri potizich kontrolovat aspon prutoky pupecniku a stav placenty? Zvlast pokud jsou poslicky silne a bolestivé břicho. ..jsem z toho celkem nesva , porodila jste nektera s podobnými problémy dříve?

hezz17
14. led 2020

2cm hrdlo ve 34.týdnu není málo.
Monitory se od 2020 točí až od 40+.

verionka
14. led 2020

Také mi dnes doktor říkal, že od letoška je to s monitory jinak, mně bude točit až od 38 😉.

krupka3
14. led 2020

Vsechno je v poradku, cipek 2cm je ukazkovy, poslicky bezne a monitory dle WHO podstatne az od 40tt. Hlavne bud v klidu, hod si v ramci moznosti nohy nahoru a nestresuj se.

mlynkova85
14. led 2020

@jess1987 za sebe můžu říct že u druhého porodu jsem měla šílené posličky také už od 34tt a porodila jsem v 38tt. U třetího žádné posličky a 34+5tt mi praskla voda a za celé těhotenství nebyl žádný náznak nějakého problému ani v den porodu.

leymea
14. led 2020

Bohuzel dneska uz je to normalni (samozrejme ne u vsech). Jsem 39+0tt a jeste jsem nemela zadny monitor, utz mi nikdo nedela, spodek nekontroluje (ten je mi jedno). Takze vlastne vubec nic nevim. V pondeli jdu konecne do porodnice, budu 39+6tt. Ja teda doufam, ze do te doby porodim 😀

denisahlavicova
14. led 2020

@hezz17 mne na gynde točili ozvy 35tt a to bylo uz v tomhle roce

hezz17
15. led 2020

@denisahlavicova to je možné, ale pojišťovna to neproplati. Standardně se ma točit 40+

jess1987
autor
16. led 2020

@mlynkova85 a miminko bylo v poradku? Uprimne poslicky mam teda řádné a vzhledem ze je to treti ditko a ještě dle dr je vetsi o dva tydny nez by mel mam trosku respekt

mlynkova85
16. led 2020

@jess1987 tak oni mě udržovali ještě 3 dny 2v1 takže nakonec se malá narodila až 35+1tt potřebovali mi dát 3 injekce kvůli plicim. Jinak měla 2260g a byla jen 5dni v inkubátoru takže v pohodě. A to jen kvůli tomu že mají problém udržet teplotu a kdyby tam nebyla tak by vydávala moc energie na zahřátí a nenabirala by tolik na váze.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru