Poslíčci ve 25.tt. Měla jste je některá?

lilian2111
5. led 2020

Pěkný večer, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenost, že by měl poslíčky už kolem 25tt? Dnes večer jsem měla asi 5-6x ms bolest+tvrdnutí v nepravidelných intervalech. Pak to přešlo úplně. Čekám třetí miminko. Na poradně vždy vše v pořádku. Měla jste některá taky takto brzo? Vím že jsem měla i v předešlých těhotenstvích, ale nepamatuju si už od kdy :/

zdravuska1989
5. led 2020

Já mám cca od 25tt ale kámoška měla už od 15tt,🤷‍♀️

lilian2111
autor
5. led 2020

@zdravuska1989 nemyslíš tvrdnutí? Nebo klasický poslíčky ms bolest+tvrdnutí. Tvrdnuti mám taky od cca 15tt ale ty poslíčky poprvé dnes :/

zdravuska1989
6. led 2020

Ne nemyslím 😎

lilian2111
autor
6. led 2020

@zdravuska1989 oki, tak jsem klidnější :D já i našla na netu že od 25-6 klidně být můžou ale tak člověk je stejně klidnější když se zeptá ostatních 😀

ebak
6. led 2020

@lilian2111 a bereš magnosolv? Určitě bych to na poradne řekla, tvrdnutí jsem taky měla, ale tu my bolest tedy vždy až opravdu těsně před TP... čípek máš cs0?

lilian2111
autor
6. led 2020

@ebak Nene, tvrdne mi tak 5x denně tak mi to nepřijde na hořčík, když normální se bere do 15x denně. Ale mám do 30tt utrogestan kvůli čípku po konizaci, on zabraňuje otevírání. A jojo, každá poradna cs0 a čípek 3cm od začátku 🤔

ebak
6. led 2020

@lilian2111 mě Mudr dala magnosolv a to mi rozhodně netvrdlo víc než 5x denně a zhruba od 20tt... nevím, možná to Mudr zbytečně hrotila, ale každopádně pak už mi tvrdlo až při porodu 🙂

lilian2111
autor
6. led 2020

@ebak No já mám crohna, takže se snažíme vyhnout všemu co může střeva nějak vyprovokovat 😅😐 mě to tvrdnuti nevadí, spíš jsem se lekla těch poslíčků teda :/ jestli to není brzo no

suromana
6. led 2020

@lilian2111
Já jsem 33tt, čípek mám 3,5 cm, tvrdnutí občas,, některé dny vůbec a magnosolv dle Dr. jedno denně.

krupka3
6. led 2020

Ja jsem mela v prvnim bolestive tvrdnuti uz od cca 20tt a donosila jsem do terminu, i kdyz od cca 30tt uz ty bolesti byly fakt hodne caste a silne, musela jsem porad lezet.

lilian2111
autor
6. led 2020

@suromana Mě právě řekla ze do 15 denně je to úplně normální cvičení dělohy na porod a nemám brát nic - pokud tedy nechci což kvůli těm střevům moc nechci 😕😀 je pravda že jsem brala v prvním těhotenství a porod šílený naprosto. Ve druhem ne a dcera byla hned venku a to mi tvrdlo snad víc a nebo stejně jako teď. Tak uvidím co 18.1 na poradně

@krupka3 Takže nejspíš taky poslíčky. No tak já uvidím jestli utroš drží ten čípek a zminim se o tom dr hned. Každopádně počítám že řekne že pokud je čípek ok je to normální, prý vícečlenný těhotenství i od 2 trimestru tak se mám ještě asi na co těšit 😅

iris92
6. led 2020

Ja jsem mela tvrdnuti od 15.tt a nakonec jsem skoncila s rizikovym nekolik mesicu v posteli a az do konce brala Magnosolv. Ale me i trochu povoloval cipek. Chce to poresit s dr., dle UTZ zhodnoti cipek a rekne ti vic. Muze to byt a nemusi to nic znamenat ale je potreba aby to doktor vedel.

lilian2111
autor
6. led 2020

@iris92 Tal to já mám na ten čípek právě utrogestan a ten ho drží aby se nezkracoval. Ale ty poslíčci mě docela vyděsili, myslela jsem že mám ještě čas ale podle googlu a co jsem četla ostatní zkušenosti ne 🤣 samozřejmě doktorce se zminim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru