Test z krve i těhu test - jeden negativní, druhý pozitivní. Co z toho si mám vybrat?

Zodpovězené
5. dub 2022

Dobrý den,

test z krve negativní, ale na těhu dvakrát negativní a potom pozitivní. Moje gynekoložka mi neumí odpovědět, zda jsem těhotná. Jen řekne, že je to možné.

Co z toho si mám vybrat?

Děkuji

Dobrý den,

u testu z moči se může jednat o falešnou pozitivitu způsobenou podobností těhotenského hormonu s jinými hormony v těle.

Test z krve je výrazně spolehlivější. V případě pochybností je možné s odstupem zopakovat těhotenský test z krve k vyloučení laboratorní chyby.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz