Autosedačka pro nesedící mimčo. Jakou byste doporučil?

Zodpovězené
26. bře 2020

Dobrý večer,

chtěla bych poprosit o radu. Máme syna, 5 měsíců, momentálně kolem 9 kg a přes 70 cm. Vajíčko nám bude za chvilku malé a do té doby asi sedět nezačne.

Jakou sedačku v protisměru byste doporučil?

A jak moc nesmí přesahovat hlavička?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto případě jsou dvě možnosti. Buď přejít do většího vajíčka, jako je třeba Klippan Dinofix nebo Cybex Cloud Z.

Nebo druhá varianta, ne tak dobrá, ale přijatelná - hledat sedačku, která má dobře vymyšlenou vnitřní vložku a dá se napolohovat hodně do lehu. Vložka by měla být vícedílná, aby se dala postupně rozebírat a nastavit podle toho, jak Váš potomek poroste. A polohování by mělo umožnit uložit dítě do lehu stejně jako je tomu ve vajíčku. Když budeme vybírat konkrétně, pak skvělá volba je BeSafe iZi Turn, Nuna Prym nebo Joie i-Spin.

Nicméně velmi důležité je zde vyzkoušet sedačku v konkrétním autě, protože ne každý typ sedačky je vhodný do každého vozu.

Přejeme Vám krásný den,
Radek Čos a tým
www.centrumautosedacek.cz