Autosedačka pro hubené dítě. Poradíte, prosím, z kategorie 9 -36 kg, kde by šel používat ještě 5bodový pás?

Zodpovězené
9. zář 2021

Dobrý den,

potřebovala bych poradit, jakou autosedačku zvolit. Vybírám autosedačku do druhého auta. V prvním máme Klippan Triofix. Ta nám vyhovuje. Syn má 16 kg a asi 105 cm. Koukala jsem na kategorii sedaček 15-36 kg. Tam se mi nelíbí, že už není možné poutat dítě 5bodovým pásem.

Poradil byste mi prosím nějakou autosedačku, asi tedy z kategorie 9-36 kg, kde by šel ještě chvíli (do 25 kg?) používat 5bodový pás?

Posměrná, může být bez isofixu i s ním. U Klippana už jsme ocenili i variantu, že isofix šel připoutat pásem. A ideálně v "nižší" cenové relaci.

Děkuji

Dobrý den,

nosnost isofixu je pouze 33 kg – tj. 18 kg dítě a 15 kg sedačka. Pokud tedy chceme mít
5-bodový pás do 25 kg, je nutné mít další jištění. Dalším jištěním může být 3bodový pás z auta jako je u Klippan Triofix Recline, Klippan Triofix Comfort a Klippan Triofix Maxi.

Nebo to může být Top Tether. Ten nalezneme na sedačkách Polled Y-Fix a Joie Bold.

V této kategorii je bohužel výběr sedaček velice omezen.

Top Tether - co to vlasně je?
Top Tether je třetí kotevní bod pro připevnění isofixových autosedaček. Zabraňuje přetočení autosedačky v případě nehody.
Top Tether musí být označen symbolem kotvy (pozor !!! neoznačená oka slouží k upevnění nákladu, nelze !!! je použít k připevnění dětské autosedačky).
Umístění: na zadní straně opěradla, na dně kufru, na platu pod zadním oknem, ve stropě - vždy však v ose sedadla.

S pozdravem a přáním krásného dne

Karel Sekereš a tým Centra autosedaček
www.centrumautosedacek.cz