Bylinky na odvodnění - hubnutí. Jaké jsou vhodné?

Zodpovězené
4. dub 2022

Dobrý den,

jaké je prosím vhodné používat bylinky pro odvodnění organismu a pro podporu hubnutí. Je mi jasné, že jen díky bylinkám nelze zhubnout, ale alespoň něco na podporu.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bylinek na odvodnění je celá řada. Sice se po nich nehubne v pravém slova smyslu, ale při oteklé a odulé kůži mohou pomoci. Patří sem například průtržníková a přesličková nať, list břízy, jehlicový a petrželový kořen.

Na hubnutí bohužel není osvědčenějšího postupu než zdravá strava a dostatek pohybu.
Na podporu hubnutí mohu doporučit kofein ve spojení se sportem. Velice zjednodušeně řečeno, kofein připravuje tukové zásoby ke zpracování a k uvolnění energie. Pokud však nenásleduje fyzická aktivita, mastné kyseliny se uloží zpět. Kofein naleznete v černém a zeleném čaji, kávě, maté, guaraně nebo v kolovníkových semenech (kolový ořech).

S pozdravem

Jan Martin

Fytoporadna Leros ve spolupráci s PharmDr. Janem Martinem, Ph.D.
www.leros.cz | info@leros.cz