Neurologická diagnóza matky jako důvod pro těhotenství s náhradní matkou. Je tento důvod dostatečný?

Zodpovězené
28. bře 2019

Dobrý den,

zaujalo mě, že jste neurolog s takovým přesahem k neplodnosti.

Chtela bych Vás poprosit o názor. Po porodu jsem krvácela do mozku a doslova utekla hrobaři z lopaty. Kromě velké jizvy přes půl hlavy mám i jizvu na duši a další tehotěnstvi, které by mohlo skončit porodem, mi prijde nemyslitelné. Můj neurolog řekl, že smím mit další dítě, ovšem pouze císařským řezem. Můj muž další dítě chce. Já mam ale strach, nikdo přece nezaručí, že porod nepřijde dříve než ve 38tt a že nebude rychlý a mě opět půjde o život. Proto uvažuji nad náhradní matkou. Moc informaci o tom neni, jen čtu, že musí být zdravotní důvod, je toto dostatečný zdravotní důvod pro surrogátní mateřství?

Děkuji

Dobrý den,

pro správnější názor by bylo potřeba vědět přesný typ (a lokalizaci) krvácení a hlavně z jakého důvodu vzniklo, ale ono to asi pro takovouto "dálkovou" odpověď ani není zapotřebí.

Na svůj strach máte nárok - opravdu nikdo nezaručí, že půjde vše hladce a KAŽDÉ těhotenství je/může být jiné. Těhotenství je zdravotně jistě "rizikový stav" (přestože "procenta", že se něco vážného stane, jsou malá).

Pokud uvažujete o řešení se SM, jsem přesvědčený, že potřebná doporučení získáte.

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň