Bolest zad a krční páteře při nošení ročního dítěte. Co dělám špatně?

Zodpovězené
13. kvě 2019

Dobrý den,

prosím o radu, dceři je 13 měsíců, měří asi 75 cm a váží 9 kilo, není tedy nijak extra veliká. Poslední dobou si zvykla po obědě spát v nositku, jinak přes den doma neusne a nikdy neusnula, když se jí pokusím položit, hned se vzbudí. Vydrží spát jen u mě nebo v kočárku. Mám manducu a mimo spaní nosíme spíš příležitostně. Když mám malou v nosítku, strašně mě bolí záda, táhnou ramena a bolí za krkem.

Je to u větších dětí normální nebo dělám něco špatně? Pomohlo by jiné nosítko? Mezi kolínky ho má myslím stále dost široké.

Díky za radu!

Dobrý den,

možností proč vás mohou bolet záda je mnoho, nejvíce se pozná i z fotografie. Každopádně nejčastejší příčinou může být nevhodné nosítko s ohledem na vaši postavu. Neříkám, že manduca je špatné nosítko, jen nesedí každému ( např. i mě nesedí a je mi velmi nepohodlné).
Další častou příčinou je špatné nastavení, naštelování nosítka - tzn. nedostatečné dotažení buď bederního pásu nebo ramenních popruhů, dítě daleko od těla, a také zapínání hrudní ( zádové) spony moc nahoře - tlačí poté na krční obratle a táhne to trapézy. Správně by tato spona měla být stažena až mezi lopatky.

Pokud nic z toho co píši není váš případ, pak doporučuji zkusit jiné nosítko.

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!
Silvie z Bejbacek.cz