Jaké je nejlepší a nejvhodnější nosítko od narození?

Zodpovězené
7. kvě 2019

Dobrý večer,

nemám vůbec zkušenosti s nošením, ale v květnu porodím syna a chtěla bych nosit. Mám doma skoro 4letou dceru, a nedokážu si představit, že každý den budu tahat kočár, abych dostala dceru do školky 🙂 ... A moje otázka zní: jaké je nejlepší a nejvhodnější nosítko od narození? Vím, že šátek je nejlepší, ale nedokážu si představit léto omotaná v šátku... tak prosím jen nosítka mě zajímají.

Děkuji moc a přeji hezký večer 🙂

Dobrý den,

jak píšete, pro miminka jsou opravdu nejvhodnější šátky. A nebojte se, vázání je jednoduché, chce to jen cvik.

Co se týká dotazu na nejlepší a nejvhodnější nosítko od narození, zodpovězení je obšírnější:
Vhodných nosítek pro nošení dětí je dnes celá řada. Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, ve kterém se nosí děti. Jsou tkaná tak, aby pružila správným směrem, často jsou tkána z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů jsou pak také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence. např. https://www.isatky.cz/nositko-od-narozeni/
Dále jsou pak velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Monilu ( Start nebo Uni) Donkey, Andala, Martys atd.

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil.
Silvie z Bejbacek.cz