Nosítko od narození - hybridní Moisha HuGo, zavazovací MeiTai, Tula Free Grow nebo jiné? Doporučíte?

Zodpovězené
16. čer 2021

Dobrý den,

prosím o radu ohledně nosítka (šátek nechci). Potřebuji nosítko vhodné od narození do cca 1 roku. Dcera má 3 kg, 49 cm. Já mám 163 cm a 60 kg, přičemž mám štíhlý pas, postavu přesýpacích hodin. Chtěla bych, aby bylo pohodlné pro mě i dceru. Po starší mám Kibi a není mi moc pohodlné, nehledě na fakt, že první do něj dorostla až skoro v půl roce. Přemýšlím, zda pro mou postavu nebude vhodné nosítko s křížením na zádech, docela mě zaujal typ hybridních Moisha HuGo či zavazovací MeiTai.

Co byste doporučila?

Bohužel nemám FB, abych se spojila s nějakou skupinkou nosíme děti, případně někde odzkoušela, co mi bude vyhovovat.

Co říkáte na nosítko Tula Free Grow? Bylo by vhodné?

Cenově se chci vejít do 3 000 Kč.

Předem děkuji za odpověď.

Zdravím,

k Vašemu dotazu na Moisha HuGo - určitě je toto nosítko velice příjemné a pohodlné, stejně tak i Moisha Grow. Obě nosítka se velice dobře nosí, nastavují a jsou velice univerzální k postavě nosiče i velikosti dítka. Rozhodně mohu doporučit.

Co se týká křížení, zda je nebo není pohodlnější, záleží jednak na stavbě ramen a také na konkrétním nosítku, některá jsou primárně již šitá pro nošení s křížením, některá zase tak, aby byla variabilní. Většina kvalitních nosítek již má ramenní popruhy ergonomicky tvarovaná s hrudní (zádovou) sponou tak, že na rameni skvěle sedí, nesjíždí a nedřou v podpaží. Záleží i na bederním pásu, aby seděl dobře a váha dítka se tak dobře rozložila a neležela jen právě na ramenou.

Co se týká nosítka Tula Free Grow, není to špatné nosítko, ale silný a velice pevný bederák ne každému sedí a také velikost zádové opěrky neodpovídá udávané velikosti výrobce, a tutíž je to raději o vyzkoušení, primárně jsou mně i většině maminek při možnostech odzkoušení příjemnější šátková nosítka než látková.

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve Vašem okolí.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil!

Silvie