Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Při nošení dítěte na rukách mě bolí záda. Pomůže mi nosítko nebo to bude stejné?

Zodpovězené
29. led 2019

Dobrý den,

mám problémy se zády a dost mi odcházejí, miminko má 6 týdnů a 5 kg, chce se hodně nosit. Pomohlo by nosítko k úlevě pro záda nebo by to bylo stejné jako mimino nosit na rukách? Také bych se chtěla zeptat, zda je nosítko, které se dá využít už na tak malé miminko nebo co nejdříve co se nemusí motat jako šátek? Pro tatínka i pro mě.

Děkuji

Dobrý den,
přirozenou potřebou malého človíčka je kontakt, nošení je to co jej uklidňuje, naplňuje, dodává mu klidu a pohody. Při nošení cítí tep našeho srdce, teplo, objetí, klid a my jako rodiče mu tuto potřebu rádi naplňujeme. Po porodu, je však samozřejmé, že i my jako matky se potřebujeme dostat do formy a zpevnit opět své svaly, které růstem bříška povolily a tak bolest v zádech je tedy častá. Nošením dětí v šátcích či nosítkách si vlastně můžeme od bolesti pomoci, právě z důvodu toho, že nás nutí chodit vzpřímeně, srovnat se a zapojit tak i své břišní a zádové svaly. Oporou v šátku či nosítku, docílíme volných rukou jak k činnosti, tak ale uvolníme i tlak na trapézové svaly a budeme se cítit lépe. Nošení nám tak bude příjemné a pohodlné.
Vhodných nosítek pro nošení dětí je dnes celá řada. Nejpříjemnější jsou nosítka šitá přímo ze šátkoviny, tedy z materiálu, v kterém se nosí děti. Jsou tkané tak, aby pružily správným směrem, často jsou tkány z příměsí, které mají termoregulační vlastnosti či vlastnosti zvyšující nosící komfort. Nosítka šitá z těchto materiálů pak jsou také velice pohodlná, jak pro nosiče tak pro malého nošence.
Pro nejmenší miminka od narození je samozřejmě nejvhodnější šátek, ale pokud tedy z jakéhokoliv důvodu chcete raději volit nosítko, jsou pak výborná nosítka zavazovací a nebo tedy přezková.
Pro vaše konkrétní potřeby tedy cca dvouměsíční dítko a možnost nošení jak pro vás tak pro tatínka je několik typů a značek. Z mých zkušeností je velice variabilní a pohodlné nosítko Fidella Fusion https://www.isatky.cz/fidella-fusion/ nebo nosítka šitá fa Monilu ve verzi Start nebo Uni např. https://www.moisha.cz/nositka/nositko-moisha-un...
dále pak jsou velice kvalitní a příjemné značky českých výrobců Donkey, Andala, Martys atd
či např. zde https://www.isatky.cz/zbozi/lennylamb-lennyup-b... a z nešátkových nosítek např. TULA Free to grow.

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.
Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil

Silvie z Bejbacek.cz

mail: vivina@seznam.cz
www.moisha.cz
www.isatky.cz
www.bejbacek.cz