Kdy mohl být přibližný termín oplodnění?

Zodpovězené
17. srp 2019

Dobrý den,

mám dotaz ohledně termínu oplodnění.

1.-5. dne v měsíci jsem měla menstruaci. 5. den jsem měla přerušovaný sex (byl ve mně asi jen 3 minuty, ale byl hodně vzrušený), 6. den jsem měla pohlavní styk nepřerušovaný a také poté 16. dne v měsíci nepřerušovaný.

Přibližně o týden později mi začalo být nevolno, ale až 7. dne následujícího měsíce jsem si zkusila test, který byl pozitivní (bylo to i kvůli tomu, že jsem nedostala menstruaci). Ještě ten den jsem navštívila gynekologa, který mi těhotenství potvrdil, plod měl 4 mm.

Menstruaci jsem vždy měla pravidelnou cca 28 dní - 5 dní, vždy jsem s přitelem měla pohlavní styk buď těsně před, v průběhu nebo těsně po menstruaci a nikdy jsem neotěhotněla. Je tedy zřejmé, že ten osudný den byl 16. dne v měsíci? Nebo je i nějaká pravděpodobnost, že to mohlo být buď toho 5. dne při přerušovaném sexu, nebo 6. dne, který nebyl přerušovaný stejně jako 16. den?

Moc děkuji.

Dobrý den,

tohle na 100% už nikdo nezjistí, ale v den u gynekologa jste byla někde na konci 6. týdne těhotenství (to se však počítá od poslední menstruace - tedy ještě před početím - a tedy cca 4 týdny po početí).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň