Magnesium ve 3. trimestru. Můžu ohrozit plod hypotonií?

Zodpovězené
28. pro 2022

Dobrý den,

od 30. tt jsem dostala předepsaný Magnosolv 1-2 pytlíky denně kvůli tvrdnutí bříška. Jelikož jsem po Magnosolvu zvracela a měla častý průjem, přešla jsem na hořčík od firmy Astina, viz níže, na radu lékárnice.

https://www.drmax.cz/astina-supermag-b6-chelat-...

Od té doby tvrdnutí přestalo a nezvracím a nemám ani průjem. Nicméně dnes jsem četla diskuzi, kde je řečeno, že hořčík ve 3. trimestru způsobuje hypotonii plodu. Jsem 37+6.

Mám tedy hořčík vysadit?

(Lékař zatím nic neříkal a před týdnem na kontrole jsem hlásila, že beru stále hořčík a železo).

Můžu ohrozit plod hypotonií?

Dle složení výrobků od Astiny, tam toho hořčíku není moc.💁‍♀️

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

s nějakou hypotonií po normálních dávkách normálního magnézia se vůbec netrapte - to je internetová kachna od pseudoodborníků (pravdu se už nikdo nedozví, ale nejspíš se v onom případě jednalo o rizikové dítě, které holt nemělo "na startu" samé jedničky).

Držím palce!

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň