• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nadbytek hořčíku v těhotenství, může ublížit?

17. ledna 2014 
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, může nadbytek hořčíku nějak ublížit miminku? Beru magnosolv, a teď jsem četla, že hořčík je i v pomerančích a jogurtech, které taky nechybí v mém každodenním jídelníčku. Nadbytek prý způsobuje průjem, který mně trápí sice ne, že bych seděla na záchodě pořád, ale i když jdu jednou denně tak to průjmovitý je, tak mně napadlo, že by to mohlo být tím hořčíkem.
15. led 2014 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, dle mého názoru to je stoprocentně tím hořčíkem, který podle mě, ale nijak neublíží :slight_smile:
Z vlastní zkušennosti, teď momentálně jsem ve 34 týdnu těhotenství mám malou dceru takže už nemám tolik času se o sebe starat jako s dcerkou první. Ale k věci doktorka mi předepsala právě hořčík a zároveň i magnézium a řekla mi, že obojí může způsobit řidkou stolici tak at se neleknu, já jsem to však měla ve veliké míře takže jsem vše vysadila, abych se mohla starat normálně o mladší dcerku.
Jinak domnívám se, že hořčík ničemu neublíží, doktorka mi jej předepisovala u každého těhotenství, měla jsem ho naopak hrozně málo, ale nejsem úplný odborník, snad jsem trošku pomohla :slight_smile:, krásný den
15. led 2014 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
neboj, miminku neublíží :slight_smile:
15. led 2014 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
myslím si, že hořčík neublíží, a aspoň se trošku pročistíš :slight_smile: furt je lepší lehký nadbytek, než nedostatek :slight_smile:
15. led 2014 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ehm, hořčík může uškodit mamince i miminku, jednak může zkomplikovat porod - vlivem horčíku nemůže děloha "cvičit" a může se pak nedostatečně stahovat během porodu, a miminka pak po narození, vlivem horčíku, mohou být hypotonická (malé napětí ve svalech)... určitě to není tak, že nadbytek horčíku by byl neškodný... @klaire22 blbě je nadbytek i nedostatek a popravdě gynekologové předepisují horčík jak na běžícím pásu, aniž by zkoumali, zda problémy těhotné jsou skutečně projevem nedostatku hořčíku a ne něčeho jiného...
15. led 2014 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Ja horcik ani jine vitaminy neberu a v tehu mam prujmy( ridkou stolici) skoro porad a to furt ctu jak tehule trpi na zacpy:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak souvislost to s tim mit nemusi..
15. led 2014 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda měla opačný problém - nedostatek hořčíku - a měla jsem z toho srdeční arytmie. Dr. říkal, že to může způsobovat nedostatek i nadbytek, takže hořčíku by to asi chtělo optimálně :wink: Ale o ublížení miminku nic neříkal. Jen jsem taky četla, jak už tu někdo psal, že na konci těhu se má hořčík vysadit kvůli tomu, aby "netlumil" kontrakce.
15. led 2014 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem třeba měla průjem už jen po tom magnosolvu.Neberu ho už pár týdnů a cítím se líp.Na záchod chodím i pětkrát denně,a je vše v pohodě.
17. led 2014 v 08:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky samotné mangnézium by nemělo ublížit pokud se bere ve správném dávkování, ale jak jeho nadbytek tak i nedostatek může způsobit komplikaci. Neměl by se brát 6 týdnů před porodem (to mi říkali všude) a to kvůli tomu aby netlumil kontrakce a to už tu bylo řečeno mnohokrát. A naopak, to můžu říct ze své zkušenosti ohledně nedostatku je že, jsem se u porodu třepala jak ratlík a nebylo to zimou ani strachem a brnělo mě celé tělo a přeskakovalo srdce (trpím na neurovegetativní tetanii ) a nebylo to nic příjemného.
17. led 2014 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek