Magnesium, berete v těhotenství? K čemu se používá?

pajana81
25. říj 2016

Ahoj dnes jsem byla na kontrole 29tt podle UT 30+5 malej ma 1.600g a otázka dostala jsem předepsané magnesko a prášky na výtok.. Berete někdo to magnezko k čemu se vlastně používá dr mi řekl jen aby mi netvrdlo tolik bříško. A kolik vážili vaší prckove na 30tt? 😉 🙂

amandee
25. říj 2016

Já dostala magnesko už ve 24tt, proti tvrdnutí a proti bolestem v okolí pupíku. Mělo by to tomu pomoct na uvolnění dělohy 🙂 Ale přijde mi že ho píšou prostě na cokoliv. 🙂 :D

bajarys
25. říj 2016

já ho mám taky na tvrdnutí břicha

sicilka
25. říj 2016

Ja ho taky mam na tvrdnuti břicha, doteď jsem ho brala spis preventivně, ale poslední dny uz to tvrdnuti občas pocituju, tak jsem i zvýšila dávku. Jinak jsem 28+3 a dle dnešní kontroly máme 1400g

pajana81
autor
25. říj 2016

No me přijde ze celou dobu 29tt a ted najednou 30+5 určení mám jen podle UT otěhotněla jsem hned po šestinedělí takže se nedalo určit...

soyevita
25. říj 2016

@pajana81 Je úplně normální,že tvrdne bříško,je to činnost dělohy a celé těhotenství se připravuje na porod.
Mě třeba tvrdlo od 16týdne,tak jsem do 30.tt magnezko brala.Od 34.tt už by se s vyjímkou brát nemělo

soyevita
25. říj 2016

@pajana81 Nemůžeš spoléhat na utz,já jsem měla mít dítě do 3kg a měla jsem skoro 4 kilové.....

soyevita
25. říj 2016

@sicilka Tvrdnutí je naprosto běžné,sama si dávku zvyšovat nemůžeš,to musí Tvůj gynekolog.....

lajla
25. říj 2016

Tvrdnutí bez zkracování čípku a otvírání je běžné
Obyc magnesko?v tehu až 8 denně...brala jsem a upravovala dávky dle vlastního uvážení a potřeby, nej přidat i vápník
Přestat brát s ukončeným 36tt

yerry
25. říj 2016

@pajana81 ahoj. Taky mam magnetko od 31 tt. U prvniho tehu jsem dostala druve kvuli tvdrnuti bricha. Nyni s tim problem nemam ale mam krece v nohou a silne buseni srdce. Ale pokud nemas zaden priblem tak se pise preventivne na brisko. Tvrdnuti jsou jako by predcasne kontrakce. Je to normalni priprava na porod

soyevita
25. říj 2016

@yerry A železo máš v pořádku?

yerry
25. říj 2016

@soyevita nevim krev mi brali az ted. Ale mam i v civililu zeleza dost. Spise moc 🙂 chodim na obery kvuli stitne zlaze. Byla jsem pred tehu a vse ok...

soyevita
25. říj 2016

@yerry já jsem měla právě bušení a motání hlavy a měla jsem hodně málo železa,tak uvidíš.Jinak nedostatkem taky normálně netrpím

yerry
25. říj 2016

@soyevita no uvidim. Zatim mi to magnezko zabira. Krece jsou telativne pryc a co se buseni tyka tak sice se to obcas jeste objevi ale je to slabounke. Neni mi slabo a normalne funguji. Mam pocit ze to mozna bylo tim magneziem... uvidime na odberech jsem byla akorad pred tydnem takze pokud je neco blbe tak by meli kazdym dnem asi volat 🙂 nevim jak dlouho to trva?

lajla
25. říj 2016

Motání hlavy a bušení ci zrychlování, přeskakování srdce je spíš magnesko, motání ještě navíc tekutiny a tlak, či krční páteř,chodim na kardiologii
A hlavně únava
Železo se pojí s jinými problémy ale samozřejmě nic není nemožné

yerry
25. říj 2016

@pajana81 jo a jinak v v 30+5 tt byla nametena vaha 1600 g.... ale myslim ze je to hoodne orientacni. Moc tomu neverim. U dcery se sice spletli u porodni vahy jen o 300 g ale mam kamaradku co mela udajne rodit skoro 5 kg ditko a pro svou velmi drobnou postavu musela na cisar a nakonec vytahli prcka tusim 3100 g.... 😉
Nevyslo 😃

yerry
25. říj 2016

@lajla no tlak vyloucen mam od zacatku tehu 115/65

lajla
25. říj 2016

@yerry jedna z možností

lajla
25. říj 2016

@yerry a motání hlavy je spojeno s nízkým tlakem

yerry
27. říj 2016

@lajla me se ale v hlave nemota. Spis jsem byla celkove slaba

lajla
27. říj 2016

@yerry tak to může být to železo...i když kdo se tak.v tehu necítí že😞 to spíš bude souviset s tehu...a na bříško to magnesko...

yerry
28. říj 2016

@lajla cert vi cim to je. Ale po magnezku sd citim fak lip tak snad toto bylo to co mne trapilo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru