Šalvěj v těhotenství. Mám mít obavy či v malém množství by se nemělo nic stát?

Zodpovězené
16. zář 2021

Dobrý den,

prosím, zajímalo by mne, jak je to s kořením v těhotenství. Dočetla jsem se, že spousta bylin je v těhotenství nevhodných.
Jedla jsem v restauraci, až potom mi bylo řečeno, že byla použita na vaření šalvěj (byla použita na zeleninu).

Mám mít obavy či v malém množství by se nemělo nic stát?

Děkuji

Dobrý den,

můžete zůstat klidná - to doporučení je myšlené na "kořenářky", které si libují v přírodních lektvarech (které automaticky pokládají za bezpečné).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň