Usínání ročního. Poradíte, prosím?

Zodpovězené
6. črc 2021

Dobrý den,

moc ráda bych se s Vámi poradila o mém děťátku.

Mám chlapečka, který bude mít za chviličku rok. Spíme spolu v posteli. V noci opravdu často kojím (co půl hodinku) a beze mě nespí. Mlíčko vyžaduje přes den opravdu často. Nemám na nic čas. Na sebe, na partnera a nakonec jsem z toho protivná i na malého. Přítel se už odstěhoval na gauč. :( Protože do toho všeho má prcek ještě velice slabé spaní a i já ho v noci budím. Třeba tím, že se převaluji. Nevím, jak z toho ven. Vyřvávání je pro mne opravdu tabu. S tím nesouhlasím. Kojení bych chtěla ponechat do dvou let, ale poslední dobou si tím nejsem jistá.

Jsem z toho opravdu nešťastná. Poradíte mi?

Děkuji

Lucka

Hezký den, Luci,

na velmi podobný dotaz jsem právě odpověděla (najdeš ho asi někde před tímto Tvým dotazem).

U Tebe bych ještě dodala, že bych si hodila na papír, proč chceš kojit. Jaké v tom vnímáš přínosy (když máme jasný důvod, lépe se nám potom hledá cesta).

A zároveň bych si napsala, co přesně Tě vyčerpává (v jednotlivých odrážkách) a k tomu bych na druhou stranu napsala, co by se muselo změnit, aby to něco zmizelo.

Příklad nemám čas na sebe - pomohlo by mi, kdybych měla každý týden hodinu jen pro sebe. Co by se muselo změnit, abych tu hodinu opravdu každý týden měla?

A takto postupovat se všemi odrážkami, které si napíšeš.

Pro bližší specifickou radu bych potřebovala více indícií od Tebe, jak to u vás doma vypadá, co děláte, neděláte, co už jsi zkoušela, nezkoušela. Připoj se do facebookové skupinky Životem s dětmi - sdílení rodičů nebo mi napiš a domluvíme si konzultaci, která bývá nejkratší cestou k tomu, aby sis doma pořešila, co je potřeba 🙂.

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů