Kegelovy cviky v těhotenství. Je cvičení v těhotenství vhodné?

Zodpovězené
5. bře 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli je vhodné začít cvičit pánevní dno (Kegelovy cviky) i v pokročilém těhotenství (aktuálně jsem 32.týden) nebo byste to již nedoporučovala? A v tom případě za jak dlouho po porodu je vhodné s cvičením opět začít?

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

cvičení pánevního dna, tedy jeho aktivaci v posledním trimestru již nedoporučuji. Pánevní dno stačí pouze harmonizovat, uvolnit a prodýchávat. Po porodu můžete začít cvičit co nejdříve, v prvních dnech dechová cvičení a 3. den již můžete opět začít s aktivací.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová