Rouška u porodu. Jakou byste doporučila, aby se mi dobře dýchalo?

Zodpovězené
9. dub 2020

Dobrý den,

zjistila jsem, že je mou povinností rodit v roučce.

Jakou byste doporučila, aby se mi dobře dýchalo?

Zřejmě jde opravdu jen o formalitu, takže si určitě můžu doma ušít i nějakou s nízkým chránícím efektem z prodyšného materiálu. Personál má prý respirátor a štít, tak výčitky nemám.
Budu rodit formou hypnoporodu, na který se polovinu těhotenství připravuji, tak mě toto dost zaskočilo. Absence tatínka u porodu mi nevadí prakticky vůbec.

Ještě se chci zeptat. Budou zachytávat miminko v rukavicích?

To mi také přijde hrozné, aby jeden z prvních vjemů miminka byl plast☹.

Děkuji

Dobrý den,

v mnoha porodnicích, pokud se ženě špatně dýchá a nemá příznaky nemoci, umožní ženě sundat si roušku. Doporučuji i Vám, pokud se dostaví slabost či hyperventilace, domluvit se na sundání roušky. Rouška může být pro rodící ženu stresový faktor. Pokud máte možnost prodyšného materiálu, určitě jej doporučuji a je vhodné si nacvičit techniky dýchání už nyní, před samotným porodem. Při porodu děťátka má porodní asistentka vždy sterilní rukavice. Držím Vám pěsti, ať se Váš porod vydaří.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová