Strach z porodu. Spraví se to, nebo bude lepší to nějak řešit?

Zodpovězené
9. led 2021

Dobrý den,

jak mám prosím vyřešit strach z porodu?......Poslední pátý porod proběhl na koupelně v porodnici...mám velmi špatné vzpomínky, kdy jsem dostala klystýr a nemohla se vyprázdnit, když kontrakce jedna za druhou, nakonec v rychlosti porod na koupelně, protože to šlo rychle...sestra si nestačila dát ani rukavice, nic nachystat.....
A teď jsem v 26. týdnu a mám přímo hrůzu, jak to bude, co bude, nemůžu asi vstřebat poslední porod, asi tu rychlost, nepohodlý v koupelně.....Jakmile večer ulehnu, hlavou se mi to opět začne honit a jsem roztřepaná, je mi špatně a cítím, že už dál nemůžu......s

Spraví se to, nebo bude lepší to nějak řešit?

Děkuji moc.

Dobrý den,

každý porod má většinou jiný průběh. Při dalším porodu bude možná lepší vynechat klystýr, který může porod urychlit, což se pravděpodobně stalo i u Vašeho pátého porodu.

Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová