Strach z druhého porodu

zuzanamil
10. lis 2015

Ahoj, jsem po druhé planovane těhotná. Dceři bude rok. První porod byl vyvolavany. Rodila jsem v Podolí. A tak nějak co se mohlo pokazit se pokazilo. Rodila mne mladá porodní asistentka, která zřejmě videla monitor po prvé. Až když zasáhl manžel zavolali lékaře. Miminko malo spatne ozvy. Musela jsem na akutního císaře. Předtím ale klasické porodní bolesti. Žádala jsem epidural, který mi pichala anesteziolozka 3X a spatne. Takže po porodu neuveritelne bolesti hlavy. 5 dní po porodu zákrok. Protože bolesti neustupovali. Vpichli mi vlastní krev do paterniho kanalu na sále. Po císaři sem se zobudila z celkové narkozy sama na Jip. Bez všech veci. Zavolala jsem sestru. Ptala se kde je Andrejka. Jej reakce byla: Kdo? Všechno jsem videla cerne. Přinesli mi ji až ráno. A po návratu z porodnice nastoupila laktační psychóza. Teď čekám druhé miminko, na které se moc těším, ale bojím se toho všeho dokola. Máte to někdo stejně?

tulikiss
10. lis 2015

@zuzanamil neboj se ted uz vis do ceho jdes a na co si dat pozor a co si vydupat..ale uplne te chapu kdyz mel syn rok tak jsem zjistila ze jsme tehotna, u nas to teda nebylo uplne planovane(syn je z IVF a tak doktori tvrdily ze to prirozene nepujde), tak mela silenou radost ale prvni vec co me napadla bylo.....predem se omlouvam za to co me napadlo..... doprdele ja budu muset znovu rodit. 😀
takze neboj urcite to bude podruhe mnohem lepsi, musis tomu verit, ted uz s tim stejne nic nenadelas 😀

evulina77
10. lis 2015

@zuzanamil druhý porod bude lepší, ty budeš a jsi připravenější a s pozitivním myšlením jde všechno líp...

bledulka84
10. lis 2015

Ty jo, tak já měla proti tobě porod na jedničku, ale taky jsem na porodní asistentku doteď nasr... Ale hlavně jsem si řekla, že bez soukromé porodní asistentky podruhé rodit nebudu. Už ji mám i vybranou a to ještě znovu těhotná nejsem. Ať je tam pro mně a postará se o to, co si v porodním stavu nebudu schopná vydupat. A taky změním porodnici, určitě nebudu rodit v žádné továrně na děti, jako poprvé ☹

dita1979
10. lis 2015

Mám také špatné zkušenosti s prvním porodem i když možná trochu lepší než ty, taky mě čeká porod už za necelé 2 měsíce a strašně se bojim i když už vím do čeho jdu, bojim se té bolesti, bylo to hrozné. Po porodu jsem byla úplně mimo díky poporodnímu blues jsem si připadala jak blázen. Jenom doufám, že mě to nečeká znovu ☹ Možná taky proto, že sestry v porodnici byli na houby.....prý kojení je samoučení, příroda nám to dala do vínku, takže jsem z toho byla vystresovaná a opravdu až 3 den ke mně přišla sestra a ukázala mi, jak se má kojit. Musíme myslet pozitivně, protože čert vem tu bolest, hlavně ať je mimčo zdravé a v pořádku a my taky 🙂

kacikaci
10. lis 2015

Můj první porod byl horor! měla jsem ještě půl roku po něm noční můry..přesto jsem po roce znovu otěhotněla a podruhé zažila porod zcela jinak 🙂
pokud chceš, napiš mi ip, ráda se podělím o zkušenost..

veruska007
11. lis 2015

@zuzanamil Já měla první porod vcelku ok, zato můj druhý porod byl horor, jako u @kacikaci, měla jsem brutální noční můry a když jsem znovu otěhotněla, tak ještě horší. Celých devět měsíců jsem se porodu neskutečně bála... nicméně proběhl o moc líp.

Každopádně co se týče poporodní psychózy, tak bys to měla řešit i s psychiatrem. Zrovna nedávno jsem o tom četla nějakou studii, že je nejefektivnější nasadit preventivně slabé léky okamžitě po porodu, aby se ta psychóza vůbec nerozjela. Protože je velké riziko opakování. Nedoporučuje se dávat léky už před porodem, procházejí placentou.

alexah89
11. lis 2015

Proc to nezkusíš probrat spis s psycholožkou? (pripadne psychiatriskou, pokud jsi byla lecena s laktackou?)

zuzanamil
autor
11. lis 2015

Holky původně jsem za psychiatrem chtěla jít. Ale po nasazení léků bych nemohla kojit. Takže sme to s manželem pretrpeli a naštěstí to po šestinedělí odeznelo. A ani druhé miminko nechci o kojeni připravit.

alexah89
11. lis 2015

@zuzanamil jit za odborníkem neznamena hned, ze dostaes leky.. ocividne mas problém a veliky (minimalne postrauma.. ). byt tebou opravdu za nim dojdu, protože podruhe to nemusíš skoncit jen laktacni psychózou, která po sestinedeli presla.. takze podle me, i kdybys leky dostala, tak jeto porad mensi zlo, nez ze to dojde tak daleko, kdy se něco stane.. a tim opravdu hnusne myslim, ze ublížíš sobe nebo mimcu. Mluvim z praxe a ne jen nejake plkani.. kdyztak klidne napis do IP třeba reseni najdem i spolu

o_lca
25. lis 2015

nebo jak se píše víš do čeho jdeš,ale chápu tvé obavy. Jestli můžu radit, pokud porod není komlikovaný, epidulár bych si nedávala,tu bolest chvíli vydržíš, je to jen momentální bolest, ale pak je vše ok, vše cítíš a vnímáš a po druhém dítěti, pokud není komplikace je to paráda. Já přišla z porodnice a druhý den jsem jezdila na kole žádné šití ani nastřihávání a to mám děti od sebe 4 roky. Mám kamarádku, která si to dala, od pasu dolu nic pak necítila a nevěděla, kdy má tlačit a pak jí brněly nohy po porodu dlouho. Hele když to mohlo dovnitř, tak to musí ven,i když jsem byla podruhé těhotná a blížil se termín porodu, tak jsem si říkala, že nikam nepůjdu, všechno bude v poho uvidíš.

o_lca
25. lis 2015

možná by to chtělo psychologa,ale nemysli na to jakej byl první porod,každý porod je jiný.První dítě bolesti od půl páté ráno,odpo v půl třetí mi píchli vodu a za třičtvrtě hodiny byl kluk na světě,šití atd. dost dlouho jsem si nemohla sednou. Druhé dítě,mi postupně odešla plodová voda,bolesti v kříži,ale brala jsem homeopatika na krvácení a na otvírání.Doktorka mě prohlídla byla jsem od půlnoci v porodnici a píchli mi vodu, která již nebyla, holce poškrabali hlavičku,ale šlo to úplně samo,samozřejmě bolesti jsou,ale vůbec mě nešili,každý porod je velký zásah do organismu a těhotenství na hormony,po porodu jsem měla oslabenou imunitu a furt nemocná.Nesmíš se koukat co se stalo, jsi nově těhotná,vše je v hlavě,uvidíš vše dopadne dobře, nemysli vůbec na špatné věci, co se staly,tohle může být úplně jinak. Psycholog tě vyslehne možná poradí,ale sama si to musíš v hlavě srovnat.Držím palečky teď se vůbec nesoustřeď na porod,pokud se budeš stresovat může to mít vliv i na miminko

luckawm
18. pro 2021

@zuzanamil měla jsem to prakticky úplně stejně. Neboj se druhy porod bude jiný. Každý porod je jiný. Já jsem si našla PA aby mi pomohla srovnat se psychicky s ránami z předchozího porodu. Nakonec mi nejvíce pomohla vizualizace u porodu. Představovala jsem si jak mi kontrakce pomáhají otevřít cestu miminku. Na konci každé kontrakce jsem se co nejvíce uvolnila, představila jsem si miminko a jak mu pomůžu tím, že mu otevru dole cestu tím, že se uvolnim. Pak jsem si pohladila břicho a řekla jsem miminku, že to spolu zvládneme. Byla jsem vyrovnaná a snažila jsem se ho podpořit. Během relativně krátké doby jsem byla otevřená na 6 cm a během ještě kratší doby šla malá ven. Bez poranění a v klidu se narodila naše druhá dcera. Taky jsem měla šílený strach. Dokonce jsem ani ještě nechtěla druhé dítě jak jsem se hrozne bála porodu, ale je to asi hodně i v hlavě. Já doporučuji fajn PA, která vás připraví a pomůže se uklidnit 👍😊.

kafr
18. pro 2021

Zkus to brát opačně: máš novou šanci zažít krásný porod!
Ta soukromá asistentka není špatný nápad, budeš tam mít někoho, komu věříš a kdo tomu rozumí.
Taky se k němu postav opačně než minule, vím, že to zní fádně, ale opravdu vše začíná v hlavě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru