Atopický ekzém v těhotenství. Co byste mi doporučila?

Zodpovězené
28. lis 2019

Dobrý den paní doktorko,

mám problém se silným atopickým ekzémem na obličeji, na rukách a dekoltu. Vždycky mi zabraly hormonální masti, ale teď, jakožto těhotná, je nepoužívám. Zkoušela jsem snad vše Uriage, vazelinu, Linolu, Excipial, Mixa aj. Nic nepomohlo.

Co byste mi poradila, prosím?

Děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

atopický ekzém je onemocnění podmíněné mnoha faktory a tedy ani v terapii nelze doufat, že pouhé mazání příčinu vyřeší, je nutno pracovat na několika frontách, aby se organismus celkově harmonizoval. Zmíním například podporu optimální skladby střevního mikrobiomu, to je základ zdravé imunity, netoxickou domácnost, aby nebyla kůže a organismus celkově iritovány dráždivou chemií.
Pokud klasické komerční a lékárenské mazní nepřinásí úlevu, zaměřila bych se na non toxic péči, je možné, že vaše citlivá pokožka obtížně snáší na obvyklou chemii v produktech.
Základy non toxic péče najdete na našem webu, začnete primárně u praní.
https://svetnontoxic.org/
Prostudujte soubor praní, soubor ekzém a soubor probiotika, to by vás mělo inspirovat pro začátek.
Na mazání v těhotenství je ideální kosmetika s non toxic kompozicí, nezapomínejte, že kůže je orgán, kterým mnoho látek proniká a vše pak může ovlivnit také plod.
Konkrétnéí mazání je někdy trochu detektivka, každý je v tomto jiný a každému bude sedět něco jiného. Na obličej bych u Vás asi zkusila spíše lehčí emulzi bez esenciálních olejů, u atopiků je vhodné se jim spíše vyhýbat.
Na obličej zkuste krém I+M freistil sensitiv, na péči o tělo a vlasy by Vám mohla sedět kosmetika Odylique, ta má pěkné složení.
Lze také zkusit kombinace másel a olejů, ale atopická pokožka obvykle nesnáší příliš dobře tyto kompozice, které neobsahují vodu. Pokud byste i přesto chtěla nějaké másla vyzkoušet, pak například dětské tělové máslo Purity vision z DM a používat vždy na navlhčenou pokožku, jinak by vysušovalo.
https://www.netoxickadomacnost.cz/i-m-Naturkosm...

https://www.netoxickadomacnost.cz/1150899405/e-...

Přeji Vám krásný den.
Pavla