Bolák na ruce u 2letého dítěte. Co by to mohlo být? Čím mazat?

Zodpovězené
7. srp 2021

Dobrý den,

synovi se objevil na ručičce bolák, který ho svědí. Malému jsou 2 roky a včera jsme byli u lékaře, protože měl syn 2 dny horečku a vodnatý průjem. Doktor má podezření na salmonelu. Dnes už je syn bez teplot a téměř bez průjmu a i jinak se chová normálně. Bojím se ovšem, jestli horečka a průjem nemohla souviset třeba s bolákem. Včera to vypadalo jako štípnutí od komára a nenapadlo mě lékaři bolák ukázat. Dnes je to ale větší a lékař ordinuje až v pondělí.

Nevíte, prosím, co by to mohlo být? Nechci zbytečně plašit kvůli štípanci, ale nechci také nic podcenit.

A co na bolák dát nebo čím mazat?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

troufla bych si počkat do pondělí, pokud nemá syn horečku.

Po štípnutí je jistější nechat zkontrolovat lékařem, kvůli podezření na boreliózu, ale den dva už nehraje roli, takže to sledujte a pokud by se nehoršilo, zajeďte tam v pondělí.

Přeji Vám krásný den.
Pavla