Celoroční kopřivka u dospělého reagující na teplo a chlad. Jak ji vyléčit?

Zodpovězené
22. pro 2018

Dobrý den.

Spoustu let mě trápí kopřivka. Trvá celoročně, nejvíc reaguje na teplo a chlad. Osypou se napřed lokty a kolena, pak to jde dál po celém těle. Úplně nejhorší to bylo po koupání v moři nebo při námaze (pocení se). Kožní mi předepsala Xados až 3x denně. Ani tato léčba moc nepomáhá.

Můžete mi poradit?
Děkuji

Dobrý den,

zde bych primárně doporučila více řešit správnou diagnostiku, celoroční kopřivka není obvyklá, kopřivka je reakce, která se objeví a záhy zmizí po vyprchání dráždivé složky (většinou potravina). Pokud trvá nepřetržitě, bylo by vhodné vyloučit i možnou začínající lupénku, kontaktní ekzém (zajistit si epikutánní testy), kompletní alergologické testy. Bez vizuálního zhodnocení nemohu poradit konkrétní postup topické péče, pouze vás inspirovat k přechodu na netoxickou domácnost, aby se vyloučilo dráždění chemií zejména v kosmetice a domácnosti a zvážila bych do budoucna i testy na potravinové alergie (gastroenterologie) nebo domácí food detective test v případě, že by na specializovaném pracovišti nebyli ochotní vás kompletně otestovat.

Reakce kůže tohoto typu může mít mnoho příčin a většinou jde o celý komplex, zejména toxická zátěž, narušený mikrobiom a z toho počínající potravinové intolerance. Reakce na změny teplot v rámci ročního období jsou pak už jen důsledkem přecitlivělosti a narušené obranyschopnosti kůže a celkově organismu. Je tedy potřeba k problému přistupovat komplexně, nespoléhat jen na mazání.

V případě, že byste měla zájem o detailnější doporučení netoxické péče o kůži, bylo by mi nápomocné stav kůže vidět, můžete se se mnou případně spojit emailem nebo na fb.
Základy a důvody netoxické péče zde:https://

Přeji Vám krásný den.
Pavla