Červené fleky na nohách. O co by se mohlo jednat?

Zodpovězené
5. únor 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na pupínky, které mi vyskákaly z ničeho nic nejprve na noze a teď už mám i dva na ruce a břiše. Bohužel už to má i manžel, ale ne tolik jako já. Pupínky hodně svědí. Nezměnila jsem prací prášek, aviváž, kosmetiku, vařím stále ze stejných surovin. Prádlo dávám do sušičky a ještě žehlím, povlíkám peřiny každých 10 dní, deky a matrace jsem dala vymrznout na balkón a stejně pupínky nemizí. Mám je už tak 10 dní. Jinak nemám teplotu, žádné bolesti. V cizině jsme také nebyli.

Děkuji za pomoc a radu.

Dobrý den,

pokud má takovou kopřivku i manžel, pak se patrně nebude jednat o reakce na nějakou potravinu. Neštovice jste patrně prodělali, takže mě napadá, zda by se nemohlo jednat o nějaké poštípání (blechy, štěnice), případně by bylo vhodné vyloučit covid, i u něj je jeden ze symptomů vyrážka (kopřivka, ekzém) a nemusí být ani žádné další symptomy. Raději bych tedy zvážila obě varianty. Pokud máte doma zvíře, určitě pořádně prohlídněte (použijte všiváček, běžnou kontrolou nemusíte vůbec blechu najít) a preventivně odblešit, případně zda u Vás nebyl někdo na návštěve se psem nebo Vy u něj. Pokud je toto vyloučeno, tak určitě zkuste vyžádat testy na covid.

Ošetřujte non toxic zinkovou mastí, seženete i v DM nebo Rossmann tuto:

https://www.purityvision.cz/produkt/bio-mesicko...

Přeji Vám krásný den.
Pavla