Ignorujete štítky na oblečení při sušení prádla v sušičce?

3. bře 2021

Holky, omlouvám se za hloupý dotaz 🙄, začínám se sušičkou a nevím si moc rady.🤦🏼‍♀️
Zpracovala jsem manžela ke koupi větší pračky a sušičky, z toho důvodu, že mi připadá, že neustále jen žehlím,žehlím a žehlím. Samozřejmě i sušení je problém (není kde sušit tolik prádla). Dříve jsme bydleli sami, přechodně s dětmi od manžela (mají je s bývalou ženou ve střídavé péči). Před půl rokem se nám narodila dvojčátka, takže toho prádla rapidně přibylo. Co si všímám štítků na bodyčkách ale třeba i na jiném oblečení, není doporučeno sušit v pračce. 🙄 Manželova žena si dost potrpí na značkovém oblečení, v lásce mě moc nemá, takže pokud bych dětem oblečení srazila či poškodila, tak by byla scéna jak blázen 😂🤯.

Takže ženy, pěkně prosím, sušíte veškeré oblečení v sušičce? 😂🤭

95newmommy2020
3. bře 2021

Ignorují. Pepco by do susicky jít nemělo, je fakt ze je to srazeny. Ale stojí to par korun a je mi to jedno. A jestli ona má jen značkové hadriky, tak tam Pepco nebude :D NEXT. To třeba vydrží krasne všechno, a to není ani znackova věc. Susim už úplně všechno. Susak šel do hajzlu, prkno do hlubin postele a je mi nejlíp. 😄😄😄

m.e.l
3. bře 2021

Temer vse krome podlozek na matrace - tem to opravdu nedela dobre. A obcas nedavam do susicky trika s dlouhym rukavem, a nedavam tam manzelovo nejake veci na behani. Jinak vse. Dle cedulek by tam clovek nesmel dat skoro nic. 🤔 Zalezi i dost na kvalite susicky. . .

nat
3. bře 2021

Ignoruji ,susim temer Vse,krom soft obleceni ,vsechno Vse zatim vydrzelo.Hodne znamych rika,ze vse obleceni z Pepca se srazi,ale tam je nechodim,takze nevim.Objednavam si sama Next a George Topolino a tam je taky i obcas napsano nesusit ale susim 🤣🤣🤣

nita1984
3. bře 2021

Ignoruji. Co nepřežije sušičku, domů mi nesmí

zelenaesmolda
3. bře 2021

Tak bych pro jistotu ty drazsi veci ktere koupila ex nesusila a mas klid

iris92
3. bře 2021

Ja nedavam veci s potiskem - popraska, se zipem - krouti se, s ruznymi kaminky a aplikacemi - riziko odpadnuti, krajku, svetry, kosile. A po zkusenosti ani dziny 😀 ono se to nezda, ale je to jen par veci, zbytek susim v susicce a je to obrovska uspora mista, casu i prace, spousta veci pak staci jen poskladat 🙂

rennni
3. bře 2021

V sušičce suším prakticky vše. Ale už vím, jak se která značka oblečení v sušičce chová a podle toho třeba koupím o číslo větší.

zrzinda
3. bře 2021

Já taky suším všechno.. Jen jednou se mi stalo, že se mi manželova souprava trochu “zdrcla” 😄

klea81
3. bře 2021

@iris92 proč ne jeany?

meronym
3. bře 2021

Veskere obleceni ne, ale detske bavlnene veci urcite ano. Casem se naucite odhadnout, cemu susicka neuskodi. Symboly na etiketach jsou casto uplne zcestne (mam podezreni, ze vyrobci maji tajny pakt s cistirnami 😁)

zelenaesmolda
3. bře 2021

@meronym spis se chrani abys v pripade reklamace nemela sanci

j.a.n.i
3. bře 2021

@iris92 ti nevim, kdybych nesusila v susicce veci s obrazkem, se zipem, svetry a dziny, tak tam mam tak spodni prádlo a ponozky...

cherie24
3. bře 2021

Já suším všechno a pro malou obzvlášť. Sušila jsem tam i cyklo věci, které taky do sušky přijít nemají a přežili zcela bez úhony, několikrát. Ale brácha snad v něčem neznačkovém ani nechodí a ten dost vypruzuje každého, kdo striktně nedodržuje štítky na jeho hadrech. Občas se divím, že mu mamka ještě nepřestala prát 😀

me_druhe_ja
3. bře 2021

Etikety jsem nikdy nečetla. Všechno peru na 40 a suším. Jinak Pepco se mi nikdy nesrazilo. Spíš se mi to vždycky hrozně vytahá.

janedv
3. bře 2021

Davam do susicky vsechno, krome softshellu. Funkcni hadry deti davam na progrlam sport. Susim i manzelovy kosile- trik je nezdimat na 1200rpm ale treba na 600 aby se nezmuchlaly rukavy. A pak do susicky a hned po skonceni vybat a nezehlim. Uz nikomu nic. Obrazky naruby, zipy zapnout. Ja susim i zimni bundy. Fakt vse.

alilali
3. bře 2021

Úplně ignoruji. Partner má drahé, sportovní oblečení, to jedině tak nedávám a taky takové ty "huňaté" deky. Jinak úplně vše.

jakreb
3. bře 2021

@j.a.n.i To iste napadlo aj mne.😀😀😀👍
Sušim všetko, nic nezehlim.

jakreb
3. bře 2021

@janedv Zimné bundy aj ine su zo susicky super. Len naozaj na to treba mat program.

janedv
3. bře 2021

@jakreb jo, ty funkcni davam na sportovni program, nizsi teplota a cas. Ale detske zimni bundy a zateplene kalhoty davam na normal. Vypne se to po kratsi dobe, ale moc se s tim necrcam. Dospele bundy tam nedavam, to zas ne. Ale ty neperu tak casto jako ty detske.

jakreb
3. bře 2021

@janedv Ja davam vsetky. Aj dospele. Mam program "downs" ako na práčke tak aj susicke.

autor
3. bře 2021

Dikyyyy, jste jedničky 👍🏼🙏🏼

iris92
3. bře 2021

@klea81 Srazily se mi 🙂

iris92
3. bře 2021

@j.a.n.i To by pak byla susicka k nicemu, to je fakt 😀 my treba nosime hodne veci bez potisku, takze i pres muj vyber tam susim skoro vsechno 🙂 je fakt ze treba svetry jsem ani nezkousela 🤷‍♀️🙂

j.a.n.i
3. bře 2021

@jakreb Nemam zadne programy, jen různé delky, ale je fakt, ze mam starou odvetravaci a tedy je neprekonatelna.

petulkadodo
3. bře 2021

Neřídím se štítky, ale materiálem. Na bavlnu suším jen ručníky a povlečení, je při tom dost vysoká teplota. Na jemnější programy pak suším vše kromě věcí s elastenem, sportovního prádla, krajek, svetrů a triček s aplikacemi, opadají. Dětské suším normálně kromě pleteného a pozor na pleny. Klasická bavlna je v pohodě, ale bambusové se mi všechny strašně zdrcly, mám z nich teď takové větší kapesníky, takže bambus do sušičky nene 😉

penny87
3. bře 2021

Susim prakticky vse a stitky radsi nectu 🙈 davam si tedy pozor, ale to spis u pracky, na program, teplotu.. susicku vlastne v 95% pouzivam stejny program a vse je ok 😁

nazka
4. bře 2021

@nita1984 😄

nazka
4. bře 2021

Já susim taky vše krom softshelu a bund. Bůh zehnej vynálezci sušičky 😄

j.a.n.i
4. bře 2021

@nazka Susim i softshell a bundy. Nesusila jsem pouze spacak a to protoze se potvora nechtel vejit.

nazka
4. bře 2021

@j.a.n.i a v pohodě to žije dal, jo? I to nepromokne, nesmrkne, atd..?