Červené flíčky po těle. Jde o novorozenecké akné?

Zodpovězené
9. led 2024

Dobrý den,

zajímalo by mě, zda je toto novorozenecké akné?

Je jí měsíc, už se s tím narodila. Po narození toho nebylo tolik jako teď. Je plně kojená. Potírám černým čajem avšak se to nelepší.

Je neklidná, ublinkává, zelená rýma, chraptí, občas zakucká. Dle lékařky je v pořádku.

Ovšem mně se to jako akné nejeví.

Děkuji za Váš názor a odpověď.

Dobrý den,

nedokáží posoudit, do jaké míry je to novorozenecké akné nebo další možné typy ekzému, například reakce na některé složky v mléku, ale podle toho, jak popisujete špatné trávení, patrně může mít souvislost s intolerancí.

Zaměřte se na svoji stravu, pokud kojíte, pokud je dítě na UM, pak určitě změnit.
Nápomocná mohou být vhodná probiotika.

Probiotika pro kojence v pěkné kvalitě nabízí e-shop naturapura.cz, jistě Vám tam i rádi poradí s výběrem.

Přeji Vám krásný den.
Pavla