Co je to za ekzém?

Zodpovězené
20. únor 2023

Dobrý den,

prosím o pomoc. Rodila jsem v 32. tt, syn má nyní 6 měsíců - kalendářních. Od cca 2-3 měsíců má ekzém. Začalo to na noze. Bylo mi řečeno, že to mám čímkoliv mazat, aby to nebylo suché, žakže jsem to mazala Bepanthenem sensiderm krém, jenže to nemizelo a začalo se to rozšiřovat do ostatních míst. Začal to mít na hrudi, pak druhá noha a později obě ruce. Už to má skoro přes celé ruce. Začalo se mu to dělat i na zádech dole a už to leze nahoru ke krku. Na břiše taky má zatím malé, ale za pár dní se to vždycky zvětší.

Doktorka to moc neřeší, stále říká, ať to mažu. V nemocnici mi poradili mazat Biodermou atoderm - to po 2 týdnech trochu pomohlo, ale nevymizelo, tak jsem zkusila Avene xeracalm A.D. Zatím bez výsledku, spíše mi přijde, že se to ještě horší.

Kojím a 2-3x denně dávám Bebu HA, jelikož nevystačím s MM. Doktorka říkala, že to je nejspíš atopický ekzém, v nemocnici říkali, že to může být alergie na kravské mléko. Dočetla jsem se, že to může být i kvasinková infekce.

Peru jen v Lovele, dávám mu ovesnou koupel, myju Bidermou (předtím jsem myla Sebamedem). Malý už od cca 1 měsíce měl krustky v hlavě a loupal se mu obličej, to pak zmizelo a teď ekzém.

Mám psa a napadlo mě, zda to nemůže být i alergie. Přítel je alergický na pyl, trávu, má astma, těžkou bronchitidu. Já žádné zdravotní problémy nemám. Za pár dní jdu k doktorce na prohlídku, tak si požádám o žádanku na kožní.

Nepoznáte z fotek, co to může být?

Jsem už z toho zoufalá.

Děkuji

Dobrý den,

tento typ ekzému je hodně rozsáhlý, svědčí i intolerancích, špatně funkčním střevu, mohou tam býti rozsáhlé plísně a kvasinky, nefunkční kožní mikrobiom.

Lékaři na vás budou zkoušet další "mastičky, atb a kortikoidy", nicméně toto si žádá celostní přístup, uzdravení střev, kvalitně vedenou komplexní terapii zaměřenou na správnou eliminační dietu, ale na to není v běžném zdravotnictví čas a ani ochota, takže se raději obraťte na kliniky funkční medicíny, kde nebudou dítěti jen potlačovat symptomy, ale budou se snažit řešit příčinu.

Dobrou zkušenost mám s klinikou Pontina.

Přeji Vám krásný den.
Pavla