Dyshidrotický ekzém. Jedná se o tento typ ekzému? Jak se ho zbavit?

Zodpovězené
17. led 2022

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jestli je toto dyshidrotický ekzém a co byste mi poradila na jeho léčbu.

Jsem 4 měsíce po porodu, atopik od narození. Stravu jsem upravila před třičtvrtě rokem, kdy jsem se v těhotenství neuměla ekzému zbavit. Po úpravě stravy ekzém zmizel a nyní se objevilo toto.

Děkuji za radu.

Dobrý den,

já bych se stále držela vyloučení problematických potravin, pokud jste si jistá, že víte, které Vám dělají problémy.

Netuším, zda máte netoxickou domácnost, v čem perete, v čem myjete, čím uklízíte. Je to zásadní pro určení správného postupu. Pokud teprve začínáte, kniha Svět non toxic Vás provede tak, abyste měla v rámci Vašeho obydlí a péče vše non toxic.

Svět non toxic: Méně je více

Svět non toxic: Méně je více je kniha o životním stylu a způsobu života, který hledá alternativy k průmyslově vyráběným produktům. Autorky využívají možností, které nám nabízí příroda. Kniha obsahuje informace pro začátečníky a také pro pokročilé ve světě non toxic.

Na promazání můžete zkusit klasickou Weledu Skin Food

Weleda Skin Food

Weleda Skin Food je univerzální přírodní hydratační krém pro velmi suchou až hrubou pokožku. Vhodná hlavně na obličej, lokty, ruky a nohy. Krém je tvořen z olejů a včelího vosku, extrakty z violky trojbarevné, měsíčku a heřmánku.

Zásadní je ale vyhnout se běžným alergenům a detergentům. Pokud tyto v rámci úklidu a kosmetiky používáte, problémy mohou dlouhodobě přetrvávat nebo se i horšit.

Přeji Vám krásný den.
Pavla