Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Ekzém u dítěte. Čím mazat a jak tomu předcházet?

Zodpovězené
PlenyJednorázové plenkyLátkové plenyEkzémOpruzeniny
15. pro 2019

Dobrý den,

malému se objevila suchá ložiska na bocích v místech pod plenkou.

Můžu mu to něčím mazat, aby to zmizelo?

A jak tomu předcházet?

Moc děkuji.

Dobrý den,

pokud jsou ložiska ekzému pod plenkou nebo v jejím těsném okolí, určitě jako první krok zkuste změnu plen. Dítěti může vadit materiál nebo může reagovat iritací na zapaření. Z běžně dostupných jednorázových plen (pokud nechcete zkusit látkovat) se v rámci non toxic mohou doporučit třeba Bamboo nature.
Jestli jsou ložiska suchá, pak spíše promastit, ale dobře fungují i krémy na bázi zinku, které hojí afekty z opruzenin. Zinek obsahuje i běžně dostupná měsíčková Weleda, zkusit můžete ale i jiné značky, například tento SOS balzám má širokospektrální využití, pěkné ohlasy máme také na zinkovou mast s propolisem od Včelařství Horákovi (nutno provést snášenlivost na předloktí kvůli propolisu), případně mají i variantu zinkové masti bez propolisu nebo masti pro nejmenší, všechny jsou složením slušné na opruzeniny a ekzémy pod plenkou.
https://www.prirodaregeneruje.cz/sos-balzam/
https://www.prirodaregeneruje.cz/zinkova-mast-s...
https://www.prirodaregeneruje.cz/zinkova-mast/
https://www.prirodaregeneruje.cz/mast-pro-nejme...
https://www.prirodaregeneruje.cz/100--prirodni-...

Pokud chcete nejprve vyzkoušet něco z kamenné podejny, pak vhodné složením je i tělové máslo pro nejmenší od Purity vision, seženete v každé DM. Tuto mast je dobré mazat po koupání nebo pokožku předem nejprve mírně navlhčit, aby se máslo lépe vsáklo a roztíralo. https://www.dm.cz/purity-vision-bio-detske-telo...


Přeji Vám krásný den.
Pavla