Fleky na kůži. Nesvědí, nebolí, nezvětšují se, nejsou vystouplé. Co to může být?

Zodpovězené
30. kvě 2019

Dobrý den,

na ruce se mi udělal tento flek. Mám ho cca 14 dní a nevěnovala jsem tomu pozornost. Včera jsem si všimla 2 nových flíčků - jeden je vidět na foto, další na prstu (zatím menší a světlejší). Jinak to nesvědí, nebolí, asi se to nezvetšuje. Velikost 1kč. Nevím o štípanci, klíštěti. Je to jakoby pod kůži, není to vystouplé, modřina to není a spálenina taky ne.

Nevíte, co by to mohlo být?

Dobrý den,
takto tmavý ohraničený flek bych primárně nechala vyšetřit kožním lékařem, může se jednat o melasma, hyperpigmentaci, nicméně každé takto neobvykle zbarvené a ohraničené "fleky" je dobré konzultovat nejprve s dermatologem, aby se vyloučily případné vážnější příčiny.

Přeji Vám krásný den.
Pavla