Fleky po celém těle. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
5. dub 2021

Dobrý den,

mám dotaz. Po celém těle se mi v rozmezí cca 4 měsíců udělaly ohraničené fleky jeden vedle druhého. Jsou červené a v klidu zhnědnou a prostředek teď v posledním týdnu začal bělat a růžovět. Mám červené i dlaně a plosky nohou a dost to pálí, ale ty fleky ne.
Červená mi i mírně bělmo v očích a pálí. Prostředek čela mi začíná růžovět a po teplé sprše hned celá zrudnu i ty fleky po celém těle.

Nevíte, co by to mohlo být?

Moc děkuji,

Marcela

Dobrý den,

původ reakce bohužel takto nedokážu odhalit, protože neznám Vaši péči, nevím, jaké kosmetické prostředky používáte, zda neberete nějaké léky, zda jste neprodělala např. infekční virové onemocnění. To vše má na výskyt takto silné alergické reakce možný vliv. Zkuste mu blíže upřesnit, jaké používáte prostředky, v čem perete, kdy se Vaše problémy objevily, zda nejste alergik. Pošlete si žádanku do fb skupiny Svět non toxic a zkuste nám tam zaslat dotaz, podíváme se na to blíže. Mohlo by se jednat o kontaktní dermatitidu, nebo nějakou silnou alergickou kožní reakci.

Přeji Vám krásný den.
Pavla