Jak léčit plíseň? Plíseň na místech, kde se nejvíce potím.

Zodpovězené
8. čer 2019

Dobrý den,

bratr trpí plísní kůže. Dělají se mu hnědé fleky v místech, kde se nejvíce potí a lékař mu řekl, že je to plíseň. Nicméně žádné doporučení jak plíseň léčit mu nedal. Můžete mi, prosím, poradit jak mu pomoci?

Dobrý den,

plísňová onemocnění jsou většinou dost urputná, rády se vrací nebo se stanou chronickými. Lze použít mnoho NT postupů, například koupele v Meine Base soli, pokud by pro vás byla finančně nedostupná, tak například basické koupele z DM jsou také u plísní vhodné: https://www.dm.cz/das-gesunde-plus-bazicka-sul-...

Dále koupele s jablečným octem, potírat roztokem hypermanganu, barva by měla být světlounce fialová. Hypermangan seženete v lékárně, před aplikací krystalky ředit převařenou nebo destilovanou vodou, potírat, neuchovávat roztok dlouho, ideálně udělat menší množství a spotřebovat do 2 dnů a pak čerstvý, případně použít do koupele.

Zevně doporučuji aplikovat na vlhkou kůži neem olej, nebo tea tree olej (proveďte test snášenlivosti) ředěný s neem olejem. EO tea tree by měl být kvalitní, z českých dobře dostupných olejů můžete použít např. zn. Nobilis Tilia, nebo Florihana (seženete na aroma-atelier.cz). Pokud by nesnesl tea tree, lze použít například dubovou tinkturu: https://www.prirodaregeneruje.cz/dubova-tinktura/ . Zevní péče by měla být podpořena také režimovým opatřením, zejména strava spíše nízkosacharidová, omezit průmyslově zpracované produkty, rafinované a jinak upravené potraviny. Pokud stav zhoršuje pocení, pak zařadit také koupele s šalvějovým odvarem, nebo odvarem z dubové kůry.

Přeji Vám krásný den.
Pavla