Jak se zbavit pupínků a jizev po nich?

Zodpovězené
8. dub 2023

Dobrý den,

ráda bych se na Vás obrátila s dotazem a prosbou o radu.

Můj problém je ve dvou rovinách. Již několik let se mi dělají "pupínky" různě po těle (hlavně nohy, předloktí, břicho). Nepřijde mi to jako klasické akné. Jednou jsem vyhledala pomoc kožní lékařky a ta můj problém označila jako folikulitidu. Dostala jsem Excipial a Belogent, ale ani po čase problémy neustaly. Nevypozorovala jsem, jestli se mi někdy dělá více pupínků či méně (myslím třeba s ohledem na roční období). Napadlo mě ale, jestli to nemůže souviset s výživou...

Druhý problém je hlava - pupínky lehce svědí, takže je vždy boužel rozškrábu, ať se snažím poručit si sebevíc, většinou nevydržím (v nejhorším případě to někdy zvládnu i ve spánku). Za těch několik let, mi tak po těle zůstaly nepěkné jizvy, které mě strašně trápí:( Jsem půl roku po porodu, během kterého jsem absolvovala dost různých vyšetření a pokaždé, když jsem se svlékla, tak se nad tím každý lékař hrozně pozastavoval a mně bylo vždy TAK trapně. :(

Ráda bych se Vás tedy zkusila zeptat, jestli třeba jste se s tím někdy nesetkala, jestli Vás nenapadá, co zkusit jinak, aby pupínky ustaly.

A druhá otázka, jestli třeba nemáte tip na nějakou metodu odstranění (nebo spíš zesvětlení) těch jizev. Už jsem vážně zoufalá. :(

Budu vděčná za cokoli.

Moc děkuji a přeji hezký den!

Dobrý den,

v případě již zhojených jizev by vzhled kůži mohl trochu zmírnit laser. U laserů se jedná o různé typy a možnosti použití, ty bezpečné a účinné najdete ideálně ve specializovaných dermo a laser centrech. V obličeji by mohl být účinný laser peeling Fotona 4D, nicméně celotělové ošetření by bylo cenově hodně náročné.

S ohledem na Váš nedávný porod je pravděpodobné, že stav kůže může souviset také s prošlými hormonálními změnami. Netuším, jaké máte případné omezení v jídle, jak je postavena Vaše strava, nutriční profil, takže se nemohu vyjadřovat k souvislosti s výživou, což ale na vzhled kůže má vliv také a bohužel téměř vždy. Minimálně bych se ale pokusila vynechat rafinované produkty a cukr, bílou mouku a pozor na přemíru náhražek cukru.
Kvalitní probiotika by také mohla být nápomocná, rady a tipy na vhodné doplňky stravy naleznete také v naší fb skupině Svět non toxic případně sledujte můj ig profil @pavlanontoxic, kde se na non toxic suplementaci více zaměřuji.

Na tělo vyzkoušejte celotělovou Humino koupel, ta Vám pomůže zklidnit podráždění, je bezpečná a bez jakýchkoli škodlivých příměsí.
Více info zde:
https://www.prirodaregenerujenas.cz/humino---un...

Přeji Vám krásný den.
Pavla