Je to impetigo?

Zodpovězené
15. črc 2023

Dobrý den,

v oblasti končetin se mi rozlezla vyrážka. V okolí jsem měla nakaženou osobu. Na internetu jsem četla, že je možné to rozeznat podle toho, že na konci jizvičky jde vidět černá tečka. Nemůžu se toho zbavit.

U lékaře jsem byla, dala mi mast, a nic mi k tomu neřekla. Příšerně to svědí hlavně v noci a furt se rozšiřuje.

Prosím o pomoc.

Janků

Dobrý den,

Váš lékař by Vám měl sdělit, proč Vám dal mast, jakou Vám dal, tedy jakou určil diagnózu a pokud ji neurčil, tak chtějte podobnější vyšetření a doporučení na specializované pracoviště, dermatolog. Mohou udělat stěr, kultivaci, nebo prostě požádat o názor jiného lékaře. Nejste pokusný králík, abyste se nechala odbýt stylem, nevím co to je, ale něčím to zkusíme namazat.

Přeji Vám krásný den.
Pavla