Mokvající místo za uchem. Jak se toho zbavit?

Zodpovězené
15. kvě 2020

Krásný den, paní Pavlo,

před nedávnem se dceři (16 měsíců) objevilo za uchem suché místo s drobnou prasklinkou, které poslední dny mokvá. Chtěla bych Vás poprosit o radu, jak se problému zbavit. Nevím, zda místo vysušovat či mastit. S doktorkou jsem situaci nekonzultovala, ráda bych se návštěvě prozatím vyhnula.

Mockrát děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem

Katka

Dobrý den,

takto se často projevuje kasinka, v prasklině se pak může pomnožit i nějaký jiný patogen. Doporučila bych pořešit stravu, vynechat sladké, mléčné, bílou mouku, rafínované produkty a přemíru ovoce.
Mazat několikrát denně roztokem hypermanganu, zkusit i čerstvý gel/šťávu z aloe rostliny, nikoli jako kupovaný produkt, ale z uřízlého listu.
Dále se na ty praskliny osvědčuje také dračí krev, potírat 2x denně.
Pokud se zatáhne, tak pak bych doléčila mastí s propolisem.

Přeji Vám krásný den.
Pavla